Судове рішення #39646335


Провадження № 6а/200/109/14


КОПІЯ:

Справа № 2а – 8195/11

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15 липня 2014 року Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

Головуючого судді                               –                     Бібіка М.М.,

при секретарі                                         –                     Дельфонцевій Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінського району м. Дніпропетровська, Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення та грошової допомоги до дня 5 травня,

          

ВСТАНОВИВ:


17 червня 2014 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення способу і порядку виконання судового рішення. В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 15 листопада 2011 року було задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 та зобов’язано УПСЗН виконавчого комітету Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми одноразової щорічної допомоги на оздоровлення з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат, а також зобов’язано ГУПСЗН Дніпропетровської області державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної разової допомоги до 05 травня з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням проведених виплат. На підставі вказаної постанови були відкритті виконавчі провадження. Однак, вищезазначені виконавчі провадження не були виконанні у зв’язку з тим, що у виконавчих листах було зазначено: «зобов’язано УПСЗН Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми одноразової допомоги на оздоровлення з 13 квітня 2011 року..», та «зобов’язано ГУПСЗН Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної разової допомоги до 05 травня з 13 квітня 2011 року..», а виконання рішень суду про зобов’язання вчинити певні дії, здійснюється в порядку, встановленому ЗУ «Про виконавче провадження», у зв’язку з чим він звернувся до суду із заявою в якій просить змінити спосіб і порядок виконання постанови Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 15 листопада 2011 року, стягнувши з УПСЗН Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради на свою користь щорічну допомогу на оздоровлення з 13 квітня 2011 року відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 4 585 гривень 00 копійок та стягнути з ГУПСЗН Дніпропетровської обласної державної адміністрації на свою користь щорічну разову грошову допомогу до 05 травня з 13 квітня 2011 року відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі 6 910 гривень 00 копійок (а.с. а.с. 29 – 31).

Сторони у судове засідання не з’явились про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Суд розглядає справу, у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

В силу ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Також, у відповідності до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України № 846/12/13 – 13 від 13 червня 2013 року, в якому зазначено, що у категорії справ пов’язаних із соціальними виплатам, зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов’язання здійснити виплати на стягнення цих виплат.

Судом встановлено, що постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 15 листопада 2011 року було задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 та зобов’язано УПСЗН виконавчого комітету Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми одноразової щорічної допомоги на оздоровлення з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат, а також зобов’язано ГУПСЗН Дніпропетровської області державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної разової допомоги до 05 травня з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням проведених виплат (а.с. 26).

Постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ у Дніпропетровській області від 23 квітня 2013 року, ОСОБА_2 було повернуто виконавчий лист № 2а-8195/2011 стягувачеві, де зазначалося, що для забезпечення виконання постанови суду відповідно до ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», необхідно змінити спосіб та порядок виконання судового рішення (а.с. а.с. 32 – 34).

Постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ у Дніпропетровській області від 24 квітня 2013 року, ОСОБА_3 було повернуто виконавчий лист № 2а-8195/2011 стягувачеві, де зазначалося, що для забезпечення виконання постанови суду відповідно до ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», необхідно змінити спосіб та порядок виконання судового рішення (а.с. а.с. 36 – 39).

За таких обставин суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до УПСЗН Бабушкінського району м. Дніпропетровська, ГУПСЗН Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення та грошової допомоги до дня 5 травня, слід задовольнити.


На підставі викладеного, керуючись ст. 41,263 КАС України, суд -


УХВАЛИВ :


Заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання судового рішення по адміністративній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінського району м. Дніпропетровська, Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення та грошової допомоги до дня 5 травня – задовольнити.

Змінити спосіб і порядок виконання рішення суду, на підставі якого видано виконавчий лист по справі № 2а – 8195/11 про зобов’язання Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми одноразової допомоги на оздоровлення з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням проведених виплат, на – «стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Бабушкінської районної у м. Дніпропетровську ради на користь ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення з 13 квітня 2011 року відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; яка складає 4 585 гривень 00 копійок.

Змінити спосіб і порядок виконання рішення суду, на підставі якого видано виконавчий лист по справі № 2а – 8195/11 про зобов’язання Головного Управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної разової грошової допомоги до 05 травня з 13 квітня 2011 року у розмірі відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням про ведене них виплат, на – «стягнути з Головного Управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня з 13 квітня 2011 року відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; яка складає 6 910 гривень 00 копійок.


Ухвала може бути оскаржена на протязі п’яти днів з дня її проголошення до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська.



Суддя                                                            (підпис)                     М.М.Бібік


З оригіналом згідно:                                                                       ОСОБА_4


Голова

Бабушкінського районного суду

м. Дніпропетровська                                                                                  І.Ю. Литвиненко








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація