Судове рішення #3962485
1-8

1-8                                                                                                                                                   копія

 

ПОСТАНОВА

 

20 січня 2009 року                                                                                             м. Суми

Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ШЕРЕМЕТ О.Ю., за участю державного обвинувача - військового прокурора Сумського гарнізону підполковника юстиції ВІТКА В.А., захисника підсудного ОСОБА_2, потерпілого ОСОБА_3

у відкритому судовому засіданні в приміщенні військової прокуратури Сумського гарнізону розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця Сумського прикордонного загону, інспектора 2-ї категорії 1 відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Білопілля»

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Корчаківка Сумської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, одруженого, такого, що має на утриманні малолітню дитину, не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України

 

ВСТАНОВИВ:

 

Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 02 вересня 2008 року біля 14-ї години, знаходячись на вулиці Шлях в селі Барилівка Краснопільського району Сумської області, діючи умисно, з метою спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_3, схопив останнього за підборіддя, штовхнув, внаслідок чого ОСОБА_3 впав, та після цього наніс потерпілому біля трьох ударів кулаками та біля 6 ударів ногами, взутими в черевики з високими берцями по тулубу в область ребер.

Такими діями підсудного ОСОБА_3 було заподіяно закриті травму грудної клітини, перелом 9 ребра зліва, забій лівої легені, лівосторонній посттравматичний малий гемоторакс, больовий синдром, що відноситься до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

Органами досудового слідства вказані дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 122 КК України.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, яке було підтримано його захисником, про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з актом амністії.

Заслухавши доводи обвинуваченого, думку прокурора, потерпілого, вивчивши матеріали кримінальної справи, суд вважає за можливе закрити кримінальну справу з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 02 вересня 2008 року він заподіяв умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, що не є небезпечним для життя, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 122 КК України.

Злочин, передбачений ч. 1 ст. 122 КК України, вчинений підсудним вперше і за його вчинення законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років.

Згідно з даними особової справи військовослужбовця, ОСОБА_1 має дитину 07.12.1999 року народження, тобто таку, якій не виповнилося 18 років.

Згідно з вимогами п. "в" ст. 1 Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року підлягають звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, зокрема особи, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності зазначеного Закону мають дітей, яким не виповнилося 18 років. При цьому відповідно до правил ст. 6 даного Закону звільняються від кримінальної відповідальності особи, які підпадають під дію статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких не розглянуті судами.

В матеріалах справи відсутні будь-які дані, які вказували б на обставини, що можуть перешкодити застосуванню до підсудного ОСОБА_1 Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року або виключали би таку можливість.

 

1-8                                                                                                                                                  копія

2

Істотних порушень кримінально-процесуального закону, що можуть перешкодити прийняттю рішення про закриття даної справи стосовно ОСОБА_1, не встановлено.

За таких обставин, кримінальна справа щодо обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України підлягає закриттю внаслідок акту амністії на підставі п. "в" ст. 1 та ст. 6 Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 6, 273, 282 КПК України п. "в" ст. 1 та ст. ст. 6, 14 Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Кримінальну справу стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, на підставі п. "в " ст. 1 та ст. 6 Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року закрити у зв'язку з актом амністії, а ОСОБА_1 - звільнити від кримінальної відповідальності.

Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1. - підписку про невиїзд - скасувати.

Позов військового прокурора Сумського гарнізону, який подано в інтересах Сумської міської клінічної лікарні №1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_3 та позов потерпілого ОСОБА_3 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди - залишити без розгляду.

Постанову суду може бути оскаржено і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 7 діб з моменту її винесення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація