Справа № 1-27 /2009р.
В И Р О К
І М “ Я М У К Р А Ї Н И
23 січня 2008 року. Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Білокур В.І.,
при секретарі Сірій І.В.,
з участю прокурора Трохименко Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Прилуки кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.ст. 94, 140ч.2, 42 КК України (в ред.1960р.) до 13років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнився із Диканівської ВК Харківської області 30.11.2005року, за ст. 383 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
03 вересня 2008 року ОСОБА_1 звернувся до Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області із письмовою заявою про те, що 30 серпня 2008 року його побив ОСОБА_2 із своїми знайомими та заволоділи його мобільним телефоном марки “Нокіа”. В ході розслідування кримінальної справи яка була порушена слідством за ознаками ст.186ч.1 КК України по факту відкритого викрадення майна у ОСОБА_1 - не знайшли свого підтвердження обставини викладені у заяві останнього про вчинення злочину відносно нього, натомість установлено, що ОСОБА_1 зробив завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину у своїй заяві від 03.09.2008 року.
Як і в ході досудового слідства, так і в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 визнав себе винним за пред'явленим обвинуваченням та в повному обсязі підтвердив викладені вище обставини скоєного ним злочину. Вказує, що він дійсно зробив завідомо неправдиве повідомлення в Прилуцький МВ УМВС у своїй заяві про обставини ніби-то вчиненого грабежу іншими особами. Зокрема, не зовсім відповідали дійсності його вказівки про ніби-то застосування фізичної сили та насильне відкрите його мобільного телефону “Нокіа”. Пояснив, що в дійсності цей телефон він сам віддав ОСОБА_2 в якості залогу з приводу інших взаємовідносин між ними та його співмешканкою. Він повністю усвідомлює про свою вину та відповідальність, щиро розкаюється у вчиненому та просить не призначати суворої міри покарання.
Після допиту в судовому засіданні підсудного ОСОБА_1, останній просив справу розглядати без дослідження письмових доказів по справі, правильно розуміючи зміст даних обставин справи і наявних доказів, згідно пред'явленого йому обвинувачення за ст.383ч.1 КК України. Інші учасники судового розгляду не заперечували проти цього, а тому суд відповідно до ч.3ст.299 КПК України обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі, які ніким не оспорюються. Учасникам процесу роз'яснено, що в такому разі вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
За таких обставин суд вважає, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 383 ч. 1 КК України як завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, за що підсудний і повинен нести кримінальну відповідальність.
До обставин, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1 суд відносить його щире каяття у скоєному злочині, та відсутні обставини обтяжуючі його покарання.
Крім того суд враховує те, що хоча підсудний ОСОБА_1 І скоїв даний злочин маючи непогашену судимість, але він позитивно характеризується за місцем проживання, перебуває у фактичних шлюбних відносинах і має на утриманні дітину співмешканки, запевняє суд про бездоганну поведінку в подальшому.
Тому, суд вважає необхідно призначити покарання ОСОБА_1 у вигляді обмеження волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням, встановленням іспитового строку та покладенням на нього обов”язків за правилами ст.ст.75,76 КК України.
Судові витрати у справі відсутні, а долю речових доказів необхідно вирішити в порядку передбаченому ст.81 КПК України.
На підставі наведеного, керуючися ст.ст. 323 - 324 КПК України, суд --
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні ним злочину, передбаченого ст. 383 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2(двох) років обмеження волі.
На підставі ст.ст.75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку тривалістю на 1 (один) рік, в період випробувального терміну покласти на нього обов”язки:
– повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання,
– періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
До вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_1 міру запобіжного заходу залишити попередньою - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: мобільний телефон марки “Нокіа”, який повернутий власнику ОСОБА_1 згідно зберігальної розписки - залишити у його законному володінні та розпорядженні. (а.с.26,27).
На вирок суду може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду протягом 15 діб через Прилуцький міськрайонний суд з часу його проголошення.
Головуючий суддя Білокур В.І.
- Номер: 5/773/38/16
- Опис: клопотання про заміну сторони виконавчого провадження по спр. №1-27/2009
- Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
- Номер справи: 1-27/2009
- Суд: Апеляційний суд Волинської області
- Суддя: Білокур В.І.
- Результати справи: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково;
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.10.2016
- Дата етапу: 03.11.2016