Судове рішення #3957001
Справа № 2-158/ 09

                                     Справа № 2-158/ 09                       

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

                                           І М Е Н Е М                  У К Р А Ї Н И

05 лютого 2009 року                                Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Суддя : Юзьвяк Б.Г.,

при секретарі : Свирида М.І..,        

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дубно цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до  Дубенськогої міської  ради,  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

                                                       В С Т А Н О В И В :

            Позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2  і після її смерті відкрилась спадщина, оскільки  батько ОСОБА_3 помер ще в 1982 році. Позивач являється єдиним спадкоємцем.

Проте юридично своїх прав оформити не встиг, оскільки в червні 2008 року змушений був виїхати на заробітки в м.Київ,  був відсутній за місцем відкриття спадщини, та не встиг вчасно подати заяву до нотаріальної контори.  Просить визнати такі обставини поважними і  просить встановити для нього додатковий строк для прийняття спадщини.

            В  судовому засіданні  позивач підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві, та пояснив, що по смерті матері через  відсутність роботи в м. Дубно поїхав в м.Київ на заробітки і повернувся лише в грудні 2008 року. Коли звернувся до нотаріуса, сказали, що пропустив шестимісячний термін для оформлення спадкових прав. Тому просить встановити додатковий строк для подання заяви до нотаріуса.

            Представник Дубенської міської ради не заперечував проти задоволення позову.

            Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердив, що позивач разом з ним в складі будівельної бригади виїзжав в м.Київ з червня по грудень 2008 року.                     

Вислухавши пояснення  сторін, свідка,  ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Копія свідоцтва про смерть вказує на те, що ОСОБА_2   померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. (а.с.4.)

Відповідно до копії свідоцтва про народження  ОСОБА_1  є сином ОСОБА_2. ( а.с.6.)

За змістом ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            Оскільки позивач після смерті матері дійсно був відсутній за місцем відкриття спадщини, що перешкодило йому вчасно оформити свої спадкові права, суд приймає до уваги ці  обставини і вважає поважною причину пропуску строку для прийняття спадщини, а отже є підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

            Керуючись ст.10,60,212, ЦПК України, суд

                                                               Р І Ш И В :

            Визначити для ОСОБА_1    додатковий строк для прийняття спадщини після смерті його матері  ОСОБА_2 тривалістю в два місяці після набрання рішення законної сили.

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через  Дубенський міськрайонний суд  з поданням в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням у 20-денний строк з дня подання заяви про апеляційне

оскарження апеляційної скарги.

            Рішення також може бути оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення

рішення.

                                                                       2         

У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

            Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але після цього у 20 денний строк після подання заяви про апеляційне оскарження не буде подано апеляційної скарги, рішення теж набирає законної сили.

            В разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили у разі його не скасування судом апеляційної інстанції.  

                                                                      Суддя : 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація