Справа 2-1125/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді - Середа А.В.,
при секретарі - Музера В.Б., розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Кременчуцької міської Ради про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом до управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради м. Кременчука.
Вказувала, що є власником двох квартир НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в будинку АДРЕСА_1 на підставі договорів купівлі-продажу від 20.02.1996 року За час проживання та користування вищевказаними квартирами вона самовільно перепланувала однокімнатну квартиру та 3-х кімнатну квартиру в 4-х кімнатну квартиру. Дозволу на виконання таких робіт на той час я не мала.
Просила узаконити перепланування квартир НОМЕР_1, НОМЕР_2 в одну квартиру, залишивши НОМЕР_1 та визнати за нею право власності на квартиру НОМЕР_1 в житловому будинку АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просила задовольнити, посилаючись на підстави та обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача - Управління житлово комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради м. Кременчука в судове засідання не з»явився без поважних причин. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, знаходить, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Відповідно до ст. 376 ЦК України на вимогу власника ( користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ст. 152 ЖК України переобладнання і перепланування жилого будинку ( квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.
Як вбачається з наданих суду доказів, Державний пожежний нагляд надав висновок 1881 від 13.11.2006 року про можливість експлуатації самовільного перепланування об»єкту, а саме квартир НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в житловому будинку АДРЕСА_1. Позивачем також отримано висновок Кременчуцької міської санітарно - епідеміологічної станції м. Кременчука за НОМЕР_3 від 13.12.2006 року про можливість експлуатації перепланованих квартир за вищевказаною адресою.
Враховуючи наведені обставини позивачем, на підставі встановлених фактів, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, за позивачем ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на самовільне перепланування квартир НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в одну, залишивши НОМЕР_1 та визнати за нею право власності на квартиру НОМЕР_1, в житловому будинку АДРЕСА_1.
Керуючись ст. 331, 376 ЦК України, ст. 152 ЖК України, ст. 6, 10, 208, 209, 212,213,215,218 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Узаконити самовільне перепланування квартир НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в одну квартиру, залишивши НОМЕР_1 та визнати за ОСОБА_1, 1953 року народження, право власності на квартиру НОМЕР_1 в житловому будинку АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти діб з дня проголошення та апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у випадку їх спільного чи окремого неподання або розгляду справи Апеляційним судом Полтавської області, якщо рішення не скасовано.