ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 січня 2007 р. | № АС-15/14-06 |
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.–головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги релігійної громади прогресивного іудаїзму, м. Харків (далі - Релігійна громада)
на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2006
зі справи № АС-15/14-06
за позовом Релігійної громади
до комунального підприємства “Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, м. Харків,
про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
У зв’язку з набранням чинності Кодексом адміністративного судочинства (далі –КАС України) до компетенції адміністративних судів віднесено усі публічно-правові спори, позивачами в яких є особи, на захист прав, свобод та інтересів яких подано адміністративний позов до суб’єкта владних повноважень (статті 2, 3, 17, 50 і 104 названого Кодексу).
Пункт 4 статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно з пунктом 1 наказу Міністерства юстиції України “Про затвердження Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно” від 07.02.2002 № 7/5 до прийняття Верховною Радою України та набрання чинності законом України про державну реєстрацію прав на об’єкти нерухомого майна бюро технічної інвентаризації здійснюють реєстрацію прав власності на нерухоме майно.
Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно (далі - Положення) визначає порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні і спрямоване на забезпечення визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності (розділ 1 пункт 1.1).
Відповідно до пункту 1.3 розділу 1 Положення державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Відповідно до статті 1 Цивільного кодексу України до відносин з реєстрації прав власності на нерухоме майно цивільне законодавство не застосовується.
Абзацами першим та другим пункту 6 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” (в редакції Закону України від 06.10.2005 № 2953-IV) КАС України передбачено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами КАС України. Касаційний перегляд рішень за такими справами здійснює Вищий адміністративний суд України за правилами КАС України.
Згідно з абзацом першим пункту 7 розділу VII КАС України після набрання чинності цим Кодексом позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності КАС України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
В абзаці другому пункту 10 того ж розділу КАС України зазначено, що касаційні скарги (подання) на рішення господарських судів у справах, визначених пунктом 7 цього розділу, що подані до набрання чинності цим Кодексом і не розглянуті Вищим господарським судом України, передаються для вирішення до Вищого адміністративного суду України.
Таку правову позицію викладено в постановах Верховного Суду України від 17.01.2006 зі справи № 13/189, від 24.01.2006 зі справи № 11/268 та інших.
З урахуванням викладеного та керуючись пунктами 6, 7, 10 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу релігійної громади прогресивного іудаїзму на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 06.12.2006 зі справи № АС-15/14-06 передати до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Б. Львов