Судове рішення #3953321

  Справа № 2-о-118/08                    

                                                                   

 

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 грудня  2008 року Кам”янка-Бузький районний суд Львівської області в складі

головуючого судді    Назаркевича М.М.

при секретарі             Крикавській У.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кам”янка-Бузька  справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: відділ РАЦС Кам»янка-Бузького РУЮ, ВАТ «Державний ощадний банк України» про встановлення факту  неправильності  запису в правовстановлюючих документах

                                                           в с т а н о в и в:

заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності її свідоцтва про її народження ІНФОРМАЦІЯ_1, встановити факт належності її  покійному батькові ОСОБА_2- свідоцтва про його одруження, ІНФОРМАЦІЯ_2, в якому його ім”я записане, як ОСОБА_2.

Свою заяву мотивує тим, що  ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її батько  ОСОБА_2. Після смерті батька вона звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Батько при житті склав заповіт на все своє майно на її  ім»я.

При перевірці правовстановлюючих документів після смерті батька та документів посвідчуючих його і її особу, виявилось, що у деяких з цих документів ім»я її покійного батька записане по різному, зокрема: у свідоцтві про одруження батька він зазначений як ОСОБА_2; у свідоцтві про її  народження у графі «батько» зроблено запис ОСОБА_2; в свідоцтві про народження батька його ім»я записане ОСОБА_2, і по імені ОСОБА_2 батько записаний в свідоцтві про його смерть та в Державному акті про право приватної власності на землю. Правильне ім»я її покійного батька, згідно свідоцтва про його народження - ОСОБА_2.

Всі ці розбіжності створили її перешкоду в реалізації спадкових прав. Зокрема, через розбіжність у написанні імені її покійного батька в свідоцтві про його одруження та свідоцтві про її народження, - він не може оформити своїх прав на його спадкове майно.

Чому в свідоцтві про одруження батько записаний, як ОСОБА_2, і відповідно так само записаний в свідоцтві про її народження» - її пояснити важко.

Очевидно, що цю помилку допустили у свій час службовці, які з певних джерел заповняли свідоцтво про одруження. Раніше, при житті батька, з цього приводу у неї не було ніяких складнощів і ні вона,  ні батько навіть не звернули уваги на помилки в документах. Лише після смерті батька виявилось, що ці розбіжності в написанні його імені в свідоцтві про її народження та свідоцтві про його одруження є суттєвою перешкодою для реалізації її цивільних прав.

Той факт, що правильне ім»я її покійного батька є ОСОБА_2підтверджується свідоцтвом про його народження, копією його паспорта, виданого Кам.-Бузьким РВВС, свідоцтвом про смерть батька, ІНФОРМАЦІЯ_4, Державним Актом на право власності на земельну ділянку.

В зв»язку з такими обставинами, з метою усунення перешкод в отриманні, належного її за заповітом спадкового майна, зокрема отриманні грошей із вкладу в Ощадбанку «України» та Державного Акта на право приватної власності на земельну ділянку її покійного батька, зокрема, розбіжностями в зазначенні імені батька в свідоцтві про її народження та в свідоцтві про його одруження і в свідоцтві про народження батька та свідоцтві про його смерть, вона змушена звернутись до органів суду.

Представник заінтересованої особи: відділ РАЦС Кам”янка-Бузького РУЮ у попередньому судому засіданні проти  заяви не заперечили.

Представник заінтересованої особи: філії Кам”янка-Бузького відділення Ощадного банку НОМЕР_1 у попередньому судому засіданні проти  заяви не заперечив.

Відповідно до п.4 ст. 130 ЦПК України суд ухвалив, враховуючи визнання позову відповідачем, ухвалити у попередньому судовому засіданні судове рішення.

             Суд, заслухавши заявника, представників заінтересованих осіб, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Згідно ст.256 ч1 п.1 п.6 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту  належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім»я, по батькові, місце і час народження якої , що зазначені в документі , не збігаються з ім»ям, по батькові, прізвищем, місцем  і часом  народження цієї особи , зазначеними у свідоцтві про народження або в паспорті.

 Суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Як встановлено з пояснень заявниці, що стверджується  свідоцтвом про смерть ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_4свідоцтвом про одруження ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_2; свідоцтвом про народження ОСОБА_2., НОМЕР_2; свідоцтвом про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1;  Державним актом на право власності на земельну ділянку,НОМЕР_3; ощадною книжкою; довідками Великосілківської сільської ради НОМЕР_4від 24.03.08 р., 28.10.08 р. НОМЕР_5., ОСОБА_2 та ОСОБА_2 одна і таж особа, не довіряти яким суд немає підстав.

При таких обставинах, на думку суду, заяву слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 15,130,209,212-215,218,226,256  ЦПК України, райсуд

 

                                                   В И Р І Ш И В:

Заяву задоволити.

Встановити факт належності  ОСОБА_1 -свідоцтва про народження ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого Великсілківською сільською радою, ІНФОРМАЦІЯ_5

  Встановити факт належності покійному ОСОБА_2- свідоцтва про одруження, ІНФОРМАЦІЯ_2

На рішення суду може бути подана апеляція в апеляційний суд Львівської області на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення через Кам”янка-Бузький районний суд.

 

 

Суддя

 

 

 

Оригінал рішення

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація