Судове рішення #3950491

         Справа № 2-1475/08

 

 

 

 

 

 

З А О Ч Н Е       Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

 

 

24 листопада  2008 р.                                                    Кам'янка-Бузький районний суд  Львівської області

 

у складі : головуючої - судді  -  Назаркевич М.М.

при секретарі       -                          Крикавській У.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кам'янка-Бузька Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2іОСОБА_3про визнання права власності та усунення перешкод в користуванні приміщеннями, суд, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1подав до суду позов до ОСОБА_2іОСОБА_3У позовній заяві просив суд стягнути на свою користь з відповідачів штраф у розмірі 1 000,00 грн. Свої вимоги позивач мотивував тим, що 01.08.2008 р.  уклав з відповідачами договір позички нерухомого майна (надалі - договір), згідно з яким передав останнім, а ті прийняли у тимчасове безоплатне користування нежитлове приміщення, яке розташоване по АДРЕСА_1, площею 37,3 м.кв., відповідно до даних технічного паспорта БТІ, складеного 18.07.2008 р. (надалі - приміщення). У зв'язку з перешкоджанням відповідачами у здійсненні позивачем його права власності на приміщення після закінчення строку дії договору вважає, що відповідачі повинні сплатити на користь позивача штраф у розмірі 1000,00 грн., передбачений п. 6.2. договору.

 Позивач змінив предмет позову, просить суд визнати за ним право власності на нежитлове приміщення та зобов'язати відповідачів не чинити перешкод у користуванні зазначеним приміщенням. Змінені позовні вимоги мотивує тим, що позивач є власником нежитлового приміщення, відповідачі всупереч умовам договору не допускають позивача до приміщень, перешкоджають останньому у здійсненні права власності на приміщення, заперечують здійснення позивачем права власності на приміщення.

У попереднє судове засідання позивач не з'явився, про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомили, подав у судове засідання заяву про розгляд справи за його відсутності та підтримання змінених позовних вимог, повідомив суд, що не заперечуватиме проти ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.

Відповідачі у попереднє судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи були належним чином повідомлені, подали у судове засідання заяву про розгляд справи за їх відсутності, визнання позову.

Розглянувши матеріали справи, суд визнає зазначені відповідачем причини неявки неповажними, вбачає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів (постановити заочне рішення) і вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.    

З матеріалів справи вбачається, що Позивач є власником нежитлового приміщення (гараж НОМЕР_1 у ряді 7), який розташований по АДРЕСА_1, загальною площею 37,3.кв., що складається з: приміщення гаража І, площею 19,4 м.кв.; підвалу І, площею 17,9 м.кв.; відповідно до даних технічного паспорта БТІ, складеного 18.07.2008 р. Дана обставина засвідчується, технічним паспортом БТІ від 18.07.2008 р.

01.08.2008 р. між позивачем та відповідачами укладено договір позички нерухомого майна, згідно з яким та на підставі акту прийомки-передачі приміщень від 01.08.2008 р. позивачем передано спірні приміщення відповідачам у тимчасове безоплатне користування строком до 01.10.2008 р.

Відповідно до п. 2.3. договору строк позички може бути змінений за згодою сторін.

Згідно з вимогами п. 1.2. договору користувачі (відповідачі) визнають, що приміщення є власністю позичкодавця (позивача).

Окрім того, 02.10.2008 р. Відповідачі звернулись до Позивача з листом, у якому відмовились передавати йому приміщення у строк до 01.10.2008 р..

Однак, 03.10.2008 р. Сторонами складено акт, згідно якого Відповідачі зайняли вище згадане приміщення, відмовляються підписувати акт прийомки-передачі цього приміщення Позивачу згідно п. 5.1. Договору позички та не допускає до спірного приміщення Позивача, оскільки стверджує, що Позивач втратив своє право власності на ці приміщення у строк до 01.03.2009 р.

 

З викладеного суд дійшов до висновку, що відповідач одноособово змінив умови договору, оспорює право власності позивача на приміщення, чинить перешкоди позивачу в їх використанні у власних потребах. 

Згідно зі ст. 41 Конституції України, ст. 317, 319, 321 ЦК України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Власникові належать права володіння, користування  та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. У ст. 391, 392 ЦК України передбачено, що власник  майна  має  право  вимагати  усунення  перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майно та може  пред'явити  позов  про  визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою,  а також у разі втрати ним документа,  який засвідчує його право власності. 

Відповідно до вимог ст. 4, 10, 11, 60, 61, 213, 224  ЦПК України  суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України. Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Рішення суду обґрунтовується лише тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наведене та керуючись, ст. 16, 317, 319, 321 ЦК України, ст. 10, 11, 60, 61, 213 - 215, 224 -226 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

1.   Позов задовольнити.

 

2.   Визнати за ОСОБА_1право власності на нежитлове приміщення гаражу (літ. «Б-1» бокс НОМЕР_1), яке розташоване: поАДРЕСА_1загальною площею 37,3 м. кв., що складається з: приміщення гаражу І, площею 19,4 м.кв.; підвалу І, площею 17,9 м.кв., відповідно до даних технічного паспорта БТІ, складеного 18.07.2008 р.

 

3.   Зобов'язати ОСОБА_2 і ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) не чинити перешкод ОСОБА_1, у користуванні нежитловим приміщенням, яке розташоване поАДРЕСА_1 загальною площею 37,3.кв., що складається з: приміщення гаража І, площею 19,4 м.кв.; підвалу І, площею 17,9 м.кв.; відповідно до даних технічного паспорта БТІ, складеного 18.07.2008 р.

 

 

4.   Стягнути з ОСОБА_2і ОСОБА_3 солідарно  (АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1(АДРЕСА_1) 8,50 грн. державного мита, 7,50 грн. сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

Рішення суду може бути переглянуте Кам'янка-Бузьким районним судом  Львівської області шляхом подання до нього протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення заяви відповідача про перегляд заочного рішення суду. Рішення суду може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Львівської області через Кам'янка-Бузький районний суд  Львівської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження впродовж 10 днів з дня проголошення рішення суду та апеляційної скарги впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

 

Оригінал рішення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оригінал рішення суду зберігається у Камянка-Бузькому районному суді у матеріалах справи №  2-1475/08

 

Рішення суду  не оскаржувалось та набрало законної сили 5 грудня 2008 р.

        Суддя/підпис/:

З оригіналом згідно

Суддя Кам”янка-Бузького райсуду                                                            Назаркевич М.М. 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація