Судове рішення #394810
Справа № 2-646

Справа № 2-646

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

9 січня 2007 року Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого - судді Журавель В.А.

при секретарі - Сухіній В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до комунального підприємства охорони здоров'я «ІНФОРМАЦІЯ_5», Управління фармації та фармацевтичної промисловості Харківської    обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості по заробітній платі і відшкодування моральної шкоди

Встановив:

Позивачка звернулася до суду, посилаючись на те, що з 01.04.1977 по 11.08.2006 року працювала ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка є ІНФОРМАЦІЯ_4. З квітня 2005 року відповідачі не виплачували їй заробітну плату , заборгованість складає 5862грн. 16 коп., середній заробіток склав 527грн. 30 коп. . У зв'язку із тим, що до цього часу відповідачі не виплатили їй заборгованість по заробітній платі, позивачка просила стягнути з відповідачів заборгованість по зарплаті у розмірі 5862грн. 16коп., середній заробіток за затримку виплати остаточного розрахунку у розмірі 2109грн. 20 коп., а також моральну шкоду 500 грн.

У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги і пояснила судові, що вона більше року не отримувала заробітну плату , що дуже тяжко впливало на матеріальний стан її сім'ї. Позивачка проживає разом із батьками, які є вже досить літніми людьми, вони потребують матеріальної допомоги з боку позивачки, але вона не може в повній мірі надати їм цю допомогу, тому що сама вже пенсіонерка і також не має змоги купувати для себе ліки, заощаджує на одязі , продуктах харчування. Позивачка відмовляє собі у самому необхідному , що дуже негативно вплинуло на її душевний стан і викликало моральні страждання. Також позивачка пояснила судові, що вона та інші працівники аптеки зверталися із заявами до районної прокуратури з питанням про невиплату заробітної плати, але до цього часу зарплату вона не отримала. Підтвердила, що перебувала у трудових відносинах з КПОЗ «ІНФОРМАЦІЯ_5», а не з Управлінням фармації та фармацевтичної промисловості Харківської обласної державної адміністрації.

Представник КПОЗ «ІНФОРМАЦІЯ_5» у судове засідання не з»явився , був повідомлений про день та час слухання справи належним чином за останнім відомим місцем знаходження через засоби масової інформації.

Представник управління фармації і фармацевтичної промисловості Харківської обласної державної адміністрації у судове засіданні проти позову заперечував, пояснивши, що ІНФОРМАЦІЯ_5 є юридичною особою і згідно Статуту КПОЗ несе відповідальність по зобов'язанням підприємства , в тому числі і по заробітній платі перед працівниками, тому управління фармації і фармацевтичної промисловості не може нести відповідальності за фінансові зобов'язання підприємства.

Суд, вислухавши пояснення сторін , перевіривши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 знаходилася у трудових відносинах к КПОЗ «ІНФОРМАЦІЯ_5» з 01.04.1977року до 11.08

 

2006 року / а. с. 5-8/. З квітня 2005 року позивачці не виплачувалася заробітна плата і на день її звільнення заборгованість склала 5862грн. 16 коп. /а .с. 9/ . Згідно ст. ст. 116, 117 КЗпП Україні при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, проводиться в день звільнення. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум , підприємство повинно виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При розгляді спору судом встановлено, що ні на день звільнення, ні на день розгляду справи виплата всіх сум, що належать позивачці, виплачено не було. Як вбачається з довідки ІНФОРМАЦІЯ_5 середній заробіток позивачки становить 527 грн. 30 коп. Тому суд вважає за необхідне стягнути на її користь заборгованість по заробітній платі в сумі 5862грн. 16 коп. , а також середній заробіток за весь час затримки виплати остаточного розрахунку у розмірі 2109 грн. 20 коп. / 527грн. 30 коп. х 4 міс. = 2109-20/.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що позивачка проживає із батьками , які є літніми людьми, потребують постійної допомоги , в тому числі матеріальної, але не отримуючи заробітну плату, позивачка не має можливості допомагати їм у повній мірі Позивачка була вимушена економити на їжі, ліках, одязі, що призвело до моральних страждань з боку позивачки. Тому суд вважає за можливе задовольнити її вимоги про стягнення моральної шкоди.

У судовому засіданні встановлено, що позивачка не була працівником і не перебувала у трудових відносинах з Управлінням фармації і фармацевтичної промисловості Харківської обласної державної адміністрації, працювала в ІНФОРМАЦІЯ_6, яка є структурним підрозділом КПОЗ «ІНФОРМАЦІЯ_5». Згідно п.3 Статуту цього підприємства воно само несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім своїм майном , на яке може бути звернуто стягнення. Тому суд приходить до висновку, що суми на користь позивачки повинні бути стягнуті з КПОЗ «ІНФОРМАЦІЯ_5». При цьому у позові про стягнення цих сум з Управління фармації і фармацевтичної промисловості треба відмовити, оскільки цей орган здійснював управління фармацевтичними підприємствами і не може нести відповідальність за фінансові зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_5.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 115-117, 237-1 КЗпП України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Стягнути з комунального підприємства охорони здоров»я «ІНФОРМАЦІЯ_5» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 5862 грн. 16 коп.

Стягнути з комунального підприємства охорони здоров»я «ІНФОРМАЦІЯ_5» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки виплати остаточного розрахунку у розмірі 2109 грн. 20 коп.

Стягнути з комунального підприємства охорони здоров»я «ІНФОРМАЦІЯ_5» на користь ОСОБА_1   моральну шкоду у розмірі 500 грн.

 

Стягнути з комунального підприємства охорони здоров»я «ІНФОРМАЦІЯ_5» судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 30 грн.

У задоволенні вимог ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки остаточного розрахунку з Управління фармації та фармацевтичної промисловості Харківської обласної державної адміністрації - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і після цього протягом 20 днів шляхом подання апеляційної скарги або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація