Судове рішення #39452094




Справа № 131/1318/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



14.07.2014


Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Волошина С.В.

при секретарі Бойко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Іллінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, в якому вказала, що 12 вересня 2009 року вона із відповідачем зареєструвала шлюб. За період шлюбу у сторін народилось дві доньки - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , які проживають із позивачем та перебувають на її повному утриманні.

Однак сімейне життя у них не склалось і сторони з лютого 2014 року проживають окремо. Відповідач добровільно відмовляється надавати матеріальну допомогу, мотивуючи відсутністю коштів, не бере участі у їх вихованні.

Позивач вказує в позовній заяві, що відповідач працює по найму, виконуючи будівельні роботи по ремонту, має значний, однак не постійний заробіток, розмір якого залежить від кількості виконаної роботи. Розмір щомісячних грошових надходжень становить близько 5000 грн., а тому просить стягувати із нього аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі по 500 грн. щомісячно на кожну дитину і до досягнення ними повноліття. Позивач вважає, що із врахуванням розміру прибутку відповідача , стягнення із нього аліментів у вказаному розмірі не є для відповідача значним фінансовим обтяженням та не потягне за собою погіршення його матеріального становища.

Інших дітей у нього не має, стягнень за виконавчими документами не проводиться.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву, якою позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву, в якій позовні вимоги визнає повністю.

За таких обставин суд визнає можливим вирішити справу за відсутності сторін.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно ч. 3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.

Відповідно до ч. 6 п. 11 Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення в цивільній справі», за змістом частини ч. 4 ст. 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.

Дослідивши письмові докази у справі, а саме: копії свідоцтв про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_4, батьком яких є відповідач (а.с. 3,4), копію свідоцтва про шлюб між позивачем та відповідачем ( а.с. 5), актами обстеження на предмет проживання (а.с. 14), суд приходить до висновку про задоволення позову.

При прийнятті вказаного рішення, суд виходить з наступного.

Згідно п.15 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 15.05.2006 року про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів(надалі Постанова) у відповідності до ч.1 ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати свою дитини до досягнення нею повноліття, а у випадках передбачених статтями 198, 199 цього Кодексу, і своїх повнолітніх дочку, сина.

Згідно п. 17 Постанови вирішуючи питання, щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України .

Враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку, що заявлений позивачем розмір аліментів на рівні 500 грн. на кожну дитину є для відповідача по справі помірним, стягнення із нього аліментів у вказаному розмірі не є для відповідача значним фінансовим обтяженням та не потягне за собою погіршення його матеріального становища.

Враховуючи наведене та згоду відповідача на стягнення аліментів у вказаному розмірі, аліменти слід з нього стягувати у вказаному позивачем розмірі, по 500 грн. щомісячно на кожну дитину, до досягнення ними повноліття.

На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182, 184, СК України, ст. ст. 209, 212 -215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_2, аліменти на утримання доньок ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі по 500 грн. щомісячно на кожну дитину і до досягнення ними повноліття, починаючи із 01 липня 2014 року.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, жителя АДРЕСА_1 на користь держави 243 грн. 60 коп. судового збору.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд Вінницької області.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація