Справа № 131/1373/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.07.2014
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Волошина С.В.
при секретарі Бойко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Іллінці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей та на утримання дружини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, в якому вказала, що 03 вересня 2010 року вона зареєструвала шлюб із відповідачем по справі у виконавчому комітеті Василівської сільської ради Іллінецького району Вінницької області, актовий запис № 2. За період шлюбу у них народилося двоє дітей: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають із позивачем та перебувають на її утриманні.
Більше року сторони не підтримують жодних шлюбних стосунків та проживають окремо, відповідач не надає жодної матеріальної допомоги на утримання дітей та дружини, не приймає участі у вихованні дітей, хоча має можливість надавати таку матеріальну допомогу, так як працює, хоча й неофіційно.
Інших неповнолітніх та непрацездатних членів сім'ї, іншої родини, дружини та дітей у відповідача не має.
На сьогоднішній день позивач знаходиться в скрутному матеріальному становищі, оскільки не має жодного доходу, окрім грошової допомоги на утримання малолітніх дітей, тому просить стягувати із відповідача аліменти в розмірі 200 гривень на її утримання до досягнення меншою дитиною 3-х річного віку, та аліменти на утримання малолітніх дітей у розмірі по 516 грн., щомісячно на кожну дитину, починаючи з дня звернення до суду до повноліття дітей.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, суду пояснила, що вона знаходиться в скрутному становищі, у неї на утриманні перебуває двоє спільних з відповідачем дітей, яких необхідно годувати, одягати, оплачувати кошти за дитячий садочок, купувати різний інвентар та приладдя для розвитку дітей та забезпечення їх нормального побуту.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнає частково, в розмірі по 310 гривень щомісячно на утримання дітей та не визнає позовних вимог в частині стягнення з нього аліментів на утримання дружини в розмірі по 200 грн., оскільки такий розмір аліментів, який просить стягувати з нього позивач є для нього непосильно - великим, так, як в нього не має постійного місця роботи, він працює в лісі та платять за роботу йому деревиною.
Суд, заслухавши сторони по справі, детально дослідивши докази в їх сукупності, проаналізувавши взаємовідносини та реальний матеріальний стан сторін по справі приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Згідно п.15 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 15.05.2006 року про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів (надалі Постанова) у відповідності до ч.1 ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати свою дитини до досягнення нею повноліття, а у випадках передбачених статтями 198, 199 цього Кодексу, і своїх повнолітніх дочку, сина.
Згідно п. 17 Постанови вирішуючи питання, щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність в останнього і інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України.
У цьому зв'язку суд приймає до уваги те, що згідно копії свідоцтва про шлюб позивача та відповідача, останні 3 вересня 2010 року зареєстрували шлюб (а.с. 2); з копій свідоцтв про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_4, вбачається що відповідач є батьком вказаних дітей, а отже зобов'язаний утримувати їх до досягнення ними повноліття (а.с.4,5); з довідки управління праці та соціального захисту населення Іллінецького районної державної адміністрації Вінницької області вбачається те, який розмір допомоги отримує позивач на дітей, та що він є недостатнім для забезпечення дітей всім необхідним на належному рівні (а.с.6); з довідки № 443 від 16.06.2014 року вбачається, що ОСОБА_3 відвідує дошкільний навчальний заклад «Калинонька» с. Красненьке та плата за відвідування дитячого садочка становить 3 (три) гривні на день (а.с. 7), з довідки про обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача вбачається, що в неї на утриманні перебуває двоє спільних з відповідачем дітей (а.с. 9).
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача коштів на користь позивача на утримання дітей, щомісячно у розмірі по 310 гривень на кожну дитину, оскільки розмір аліментів, які просить стягувати з відповідача позивач, є для ОСОБА_2 непомірно - великим, так як відповідач на протязі останнього року ніде не працює, не має доходу який би зміг забезпечити їх спільних дітей на тому грошовому рівні, що просить позивач. Також суд враховує те, що відповідач не веде підсобного господарства, не має рухомого та нерухомого майна, та інших джерел доходу, окрім як випадкові заробітки.
Вирішуючи позовні вимоги в частині стягнення аліментів на утримання дружини, суд виходить з положень ч. 2 ст. 84 СК України, відповідно до якої дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Відповідно до ч. 4 ст. 84 СК України право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
У цьому зв'язку судом встановлено наявність вказаного юридичного складу, а саме те, що дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає з позивачем та вона не досягла трирічного віку, а тому позивач має право на таке утримання (а.с. 5,10).
Враховуючи те, що згідно ч. ч. 1, 2 ст. 85 СК України: право дружини на утримання, передбачене статтею 84 цього Кодексу, може бути припинено виключно в разі якщо дитина передана на виховання іншій особі, у разі смерті дитини, або якщо за рішенням суду виключено відомості про чоловіка як батька з актового запису про народження дитини, та те, що відповідач може надавати таку матеріальну допомогу, оскільки має відмінний стан здоров'я, інших стягнень з нього не проводиться, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача, з урахуванням майнового стану відповідача, підлягають частковому задоволенню та аліменти на утримання дружини слід стягувати в розмірі по 100 грн. щомісячно і до ІНФОРМАЦІЯ_6.
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею документально підтверджені судові витрати.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 79, 84,85, 180, 182, 184, 191 СК України, ст. ст. 88, 209, 212 -215 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, жительки АДРЕСА_2, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 310 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи із 03 липня 2014 року та до досягнення кожною дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на її утримання до досягнення ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 трирічного віку в розмірі 100 гривень щомісячно, починаючи із 03 липня 2014 року та до ІНФОРМАЦІЯ_6.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, жительки АДРЕСА_2 витрати на правову допомогу в розмірі 300 (триста) гривень, понесених нею за надання юридичної допомоги по підготовці позову.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), проживаючого в АДРЕСА_1 на користь держави 243 грн. 60 коп. судового збору.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд Вінницької області.
Суддя