Судове рішення #39451836




Справа № 131/1069/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



20.06.2014


Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Волошина С.В.

при секретарі Бойко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Іллінці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини на період навчання, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 28.05.2014 року звернулась до суду зазначеним позовом до ОСОБА_3, в якому вказала, що 12 серпня 1999 року між нею та відповідачем розірвано шлюб. За період шлюбу у них народилася донька ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після розлучення перебуває на утриманні позивача. Із відповідача на її користь до повноліття доньки стягувались аліменти в розмірі 1/4 від всіх видів його заробітку (доходу) на утримання дитини, однак ІНФОРМАЦІЯ_10 її дочка досягла повноліття та стягнення аліментів на неї відповідно припинено.

Із 01.09.2013 року ОСОБА_6 є студенткою першого курсу денного відділення біологічного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова. Повний курс навчання закінчується 01 червня 2017 року.

В обґрунтування позовних вимог позивачка посилається на ст. 199 СК України, в якій наведено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати таку матеріальну допомогу.

Враховуючи наведене вище позивачка просить стягнути із ОСОБА_3 на свою користь на утримання доньки ОСОБА_6 аліменти у розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для повнолітньої особи і до закінчення навчання. Добровільно відповідач надати допомогу на утримання доньки на час навчання відмовляється, хоча має таку можливість, оскільки він офіційно працевлаштований, та працює на посаді водія в ТОВ «Вантаж БІ.ЕМ.ДЖІ» та отримує заробітну плату в розмірі 1450,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_8 позовні вимоги підтримує повністю, та суду пояснив, що дитина із самого малечку знаходилась у нього на вихованні, відповідач сплачував аліменти не регулярно (20 - 30 грн.), а на сьогоднішній день дитина потребує набагато більших витрат, оскільки їй потрібно витрачати багато коштів на проїзд, харчування, на купівлю одягу та інших речей.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнає частково в розмірі ? частини усіх видів його заробітку (доходу), по причині тимчасової непрацездатності, оскільки він 08 січня 2014 року отримав перелом «правой седалищной кости. Перелом головки правой лучевой кости со смещением». Та враховуючи викладене, на сьогоднішній день ще перебуває на лікуванні та щомісячно отримує 760 грн. лікарняних. Окрім того зазначив, що на сьогоднішній день він перебуває в іншому шлюбі з ОСОБА_9, яка не працює, та в нього на утриманні перебуває ще двоє дітей: ОСОБА_10 2012 р.н., (спільна дитина) та син дружини ОСОБА_11 2007 р.н. Він являється єдиним годувальником сім'ї.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд, приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_3 являється батьком ОСОБА_6, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, та якій станом на ІНФОРМАЦІЯ_10 виповнилось 18 років, тобто остання досягла повноліття (а.с.6).

Як наведено в довідці № 30 - 14 від 28 січня 2014 року ОСОБА_6 є студенткою першого курсу денної форми навчання, біологічного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова ( а.с. 10). Згідно довідки № 23 - 14 від 14 квітня 2014 року, виданої деканом Біологічного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова, строк навчання ОСОБА_6 закінчується 30.06.2017 року.

Згідно довідки про заробітну плату ОСОБА_3, останній працєю на посаді водія ТОВ «Вантаж БІ. ЕМ. ДЖІ», з посадовим окладом 1450 грн. (а.с.13).

Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Згідно п. 20 Постанови пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

В судовому засіданні судом перевірено та встановлено наявність вказаних юридичних фактів, а також враховано, що відповідач може надавати допомогу (сплачувати аліменти), однак не в такому розмірі як просить позивач.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_3 після розірвання шлюбу з позивачем знову одружився, та на даний час являється єдиним годувальником сім»ї, до складу якої входять: дружина ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 (яка ніде не працює), син ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_5 (спільний син), та ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_6 (син дружини від першого шлюбу). (а.с. 19).

Окрім того суд враховує, що ОСОБА_3 з 08.01.2014 року по теперішній час знаходиться на лікуванні з діагнозом перелом правої сідличної кістки. Перелом головки правої променевої кістки зі зміщенням Т 02.7 кл. 19 бит. 3. (а.с. 21).

З урахуванням наведених вище обставин, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2 частково, із урахуванням матеріального, майнового стану відповідача ОСОБА_3 а також стану його здоров'я у зв'язку з отриманою ним травмою та визначити стягувати із нього аліменти на користь позивача на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_6 на період її навчання у Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова в розмірі ? частини усіх видів заробітку щомісячно і до закінчення навчання.

Судом не може бути задоволена вимога позивача в частині встановлення нижньої межі стягнення аліментів з відповідача на рівні не менше 30 % прожиткового мінімуму для повнолітньої особи, оскільки таке не передбачено Законом.

Судові витрати у справі слід стягнути із відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 184, 199, 200 СК України, ст.169, 209, 212 -215, 224 ЦПК України,


ВИРІШИВ:


Позов задовольнити частково.

Стягнути із ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7, (ід. код. НОМЕР_1) жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, жительки АДРЕСА_2, аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), починаючи із 30.06.2014 року на період її навчання в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, тобто до 30 червня 2017 року.

Стягнути із ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7, (ід. код. НОМЕР_1) жителя АДРЕСА_1 на користь держави 243 грн. 60 коп. судового збору.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд Вінницької області.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація