Судове рішення #3944857
Справа №22-521/08

Справа №22-521/08

Категорія: 47

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Вінницької області

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 березня  2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого: Колодійчука В.М.

Суддів: Іванюка М. В.,  Морозовського В.І.

При секретарі: Пшеничній Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Липовецького районного суду від 23 червня 2006 року, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В травні 2006р. ОСОБА_1. звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів. В заяві зазначала,  що 29.04.2004 р. перебувала в шлюбі з відповідачем і від спільного життя мають дочку ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. В даний час сторони разом не проживають,  відповідач на утримання дочки коштів не виділяє,  позивачка не працює,  доглядає дитину до трьохрічного віку. Тому просила стягнути з відповідача на утримання дочкиІНФОРМАЦІЯ_1народження аліменти на її утримання в розмірі 1 /4 частини його заробітку та її утримання до досягнення донькою трьохрічного віку по 1 /6 частині заробітку щомісячно.

Рішенням Липовецького районного суду від 23 червня 2006 р. стягнуто з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. на її утримання 1 /6 частину доходу щомісячно,  до досягнення дочкою ОСОБА_3 віку трьох років,  а також на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження в розмірі 1 /4 частини доходу відповідача,  щомісячно,  однак не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи стягнення з 15.05.2006 р. і до її повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2. просить рішення місцевого суду скасувати і постановити нове рішення,  яким зменшити розмір аліментів на утримання доньки з 1 /4 до 1 /6 всіх видів доходів,  а в позові щодо стягнення коштів на утримання дружини відмовити,  посилаючись на незначну заробітну плату та відсутність інших джерел доходів,  а також виплату 1 /6 частини заробітку на утримання дитини від попереднього шлюбу.

Колегія суддів,  перевіривши законність і обґрунтованість рішення місцевого суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог,  заявлених у суді першої інстанції,  вважає,  що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення,  а рішення суду слід змінити,  виходячи зі слідуючого.

 

 

 

Матеріалами справи встановлено,  що сторони 29 квітня 2004 р. зареєстрували шлюб. Від спільного життя 23.03.2006 р. у них народилась донька ОСОБА_3

На день розгляду справи сторони припинили подружнє життя.

Вирішуючи питання про стягнення аліментів на утримання доньки,  суд обгрунтовано дійшов висновку,  що відповідно до  ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Проте,  визначаючи розмір аліментів суд не повністю врахував вимоги  ст.  182 СК України. А як вбачається з рішення Немирівського районного суду від 14.11.2005 р. ОСОБА_2. виплачує аліментиОСОБА_4. на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2  народження.

За таких підстав колегія суддів вважає за можливе апеляційну скаргу в цій частині рішення задовольнити,  зменшивши розмір стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_3 з 1 /4 до 1 /6 частини доходу відповідача.

В частині стягнення аліментів на утримання дружини рішення суду постановлено у відповідності до вимог  ст. 80 СК України,  а тому підстав до його скасування немає.

Посилання апелянта в апеляційній скарзі на отримання позивачкою доходу від ведення особистого підсобного господарства не звільняє його від утримання позивачки до досягнення дитиною трьох років.

Керуючись  ст.  ст.  309,  313-315,  317 ЦПК України,

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Рішення Липовецького районного суду від 23 червня 2006 року змінити,  зменшити розмір стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження з 1 /4 до 1 /6 частини доходу відповідача.

В іншій частині рішення суду залишити без зміни,  а апеляційну скаргу відхилити.

Ухвала суду набирає законної сили з дня проголошення.

На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація