Справа №2-4- 8092/08 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
02 грудня 2008 р.
Центральний районний суд м. Миколаєва в складі : головуючого – судді Яворської Ж.М., при секретарі - Литвинчук О.М., за участю позивача - ОСОБА_1 ., відповідача - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її утримання у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн. щомісяця з усіх видів доходів , до досягнення малолітньою дитиною ОСОБА_3 , 05.10.2007 р.н. трьохрічного віку .
У судовому засіданні позивачка підтримала вимоги у повному обсязі, на задоволенні вимог наполягала .
Відповідач у судовому засіданні позов визнав , не заперечував проти стягнення аліментів на утримання дружини , але в меншому розмірі , оскільки має невеликий заробіток , а інших доходів не має.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи , суд встановив наступне.
В силу ч.2 ст. 84 СК України , дружина , з якою проживає дитина , має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьохрічного віку.
01 липня 2007 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб.
Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
З травня 2008р. сторони однією сім’єю не проживають , не ведуть спільне господарство. Позивачка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною ОСОБА_3 до досягненню нею трьохрічного віку, отримує допомогу по догляду за дитиною у розмірі 144 грн.10 коп. , іншого доходу не має . Отже , суд приходить до висновку проте , що позивачка має право на отримання аліментів на своє утримання.
Згідно до вимог ч.2 , ч.4 ст. 76 СК України , після розірвання шлюбу особа має право на утримання , якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від для розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо колишній чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Як встановлено в судовому засіданні , відповідач має постійне місце роботи , працює у ІНФОРМАЦІЯ_2 , має постійний заробіток. Отже , відповідач може надавати позивачці матеріальну допомогу.
Визначаючи розмір аліментів , що підлягає стягненню з відповідача , суд враховує вимоги ст.182 СК України стан здоров’я та матеріальне положення дитини, платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей , непрацездатних осіб, інші обставини.
Враховуючи , що позивачка не працює , знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, відповідач має постійний заробіток , інших утриманців не має, суд приходить до висновку проте , що дані вимоги є обґрунтованими та на підставі ст. ст. 76,84,181-183 СК України підлягають частковому задоволенню - з відповідача на користь позивача належить стягнути аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку до досягнення дитиною трьохрічного віку , тобто до 05 жовтня 2010 року .
В силу ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 51 грн.00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення на користь держбюджету Центрального району м. Миколаєва у розмірі 7 грн.50 коп.
Керуючись ст.ст. 14,209,212-215 ЦПК України , суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина ІНФОРМАЦІЯ_5 , що проживає за адресою АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини заробітної плати , щомісяця до досягнення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження , трьохрічного віку , тобто до 05 жовтня 2010 року .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 51 грн.00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення на користь держбюджету Центрального району м. Миколаєва у розмірі 7 грн.50 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.
Суддя Ж.М. ЯВОРСЬКА