Справа №2-0-7/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_2 О.М.
при секретарі: Карпенко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуках справу за заявою
ОСОБА_1 про встановлення факту належності
правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду із заявою, в якій зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, з яким вона перебувала у юридичному шлюбі з 11.02.1967 року. Після смерті чоловіка, відкрилася спадщина на все майно такого, в тому рахунку і на квартиру АДРЕСА_1
При зверненні до Прилуцької міської державної нотаріальної контори, така отримала відмову в оформленні спадщини з тих підстав, що в свідоцтві на право власності на квартиру від 12.03.1992 року, прізвище її чоловіка вказане як „ОСОБА_3", замість вірного „ОСОБА_2".
Згідно ордера НОМЕР_1, квартира АДРЕСА_1, надавалася її покійному чоловіку ОСОБА_2 , домова книга виписана також на його правильне прізвище, і в такій зазначені прізвища всіх осіб, які проживали та проживають в даній квартирі, а також вірне прізвище наймача, тобто покійного чоловіка заявниці. Згідно технічного паспорта на зазначену квартиру, то такий виписаний на прізвище чоловіка заявниці ОСОБА_2 на підставі того ж свідоцтва про право власності на квартиру від 12.03.1992 року.
Таким чином, з-за технічної помилки при написанні прізвища чоловіка заявниці в свідоцтві про право власності на квартиру, така не може оформити спадщину після смерті свого чоловіка, тому вона просить суд встановити факт того, що свідоцтво НОМЕР_2 на право власності на квартиру АДРЕСА_1, яке видане на ОСОБА_3 дійсно належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні заявниця підтримала заявлені вимоги, мотивувала необхідність встановлення витребовуваного юридичного факту для безпроблемного успадкування майном свого чоловіка ОСОБА_2 .
Представник зацікавленої особи до суду не з'явилася, проте попередньо надала письмову заяву про слухання справи в її відсутність, не заперечує проти задоволення заяви, посилається на розсуд суду,
Заслухавши пояснення сторін, а також дослідивши матеріали справи, суд прийшов до переконання про необхідність задоволення позовних вимог зі слідуючих підстав.
Зокрема, з свідоцтва про народження НОМЕР_3 вбачається, що в с.Сергіївка, Прилуцького району Чернігівської області народився ОСОБА_2 -ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками якого записані ОСОБА_4 та ОСОБА_5, про що зроблено Сергіївською сільрадою, Прилуцького району, Чернігівської області, актовий запис ІНФОРМАЦІЯ_3.. За даним актовим записом прізвище записане як ,,ОСОБА_2"(а.с.14).
Заявниця по справі з 11.02.1967 року перебувала в юридично-зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 (а.с.ІЗ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.15).
Відповідно до ордера НОМЕР_1, квартира АДРЕСА_1, видана на ім"я ОСОБА_2 , так як і домова книга та технічний паспорт, які виписані на його вірне прізвище ,,ОСОБА_2"(а.с.2-4,6-12).
За таких обставин суд вважає вимоги заявниці доведеними та обгрунтованими.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 234, 235, 256-257, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт того, що свідоцтво, видане виконавчим комітетом Прилуцької міської Ради народних депутатівНОМЕР_2 на право власності на квартиру АДРЕСА_1, яке видане на ОСОБА_3 дійсно належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його і проголошення, апеляційна скарга на рішення суду має бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.