Справа №2-195/2007р. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ Іменем України
17 січня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Мартинова Є.О.
при секретарі Макода Ю.Ф.
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будцентр" до ОСОБА_1 , 3-я особа на стороні позивача - Бориспільська міська рада, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, шляхом знесення незаконно установленого металевого гаражу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом вказуючи, що позивач є користувачем земельної ділянки площею 1,6 га, що розташована ІНФОРМАЦІЯ_1, як орендар, на підставі договору довгострокової оренди, укладеного 01.09.2004р. між позивачем та Бориспільською міською радою.
На вищевказаній земельній ділянці, незаконно побудовані залізні гаражі, власником одного з яких є відповідач по справі. Своїми діями, які спрямовані на самовільне зайнятті відповідачем частини вказаної земельної ділянки, відповідач перешкоджає позивачу користуватися наданою йому в оренду землею та використовувати її за призначенням. Тому, позивач просить зобов"язати відповідача усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою та знести самовільно збудований металевий гараж. Стягнути з відповідача судові витрати у вигляді сплаченого позивачем державного мита і витрат на інформаційно-технічного забезпечення та правову допомогу.
Представник позивача надав суду заяву, в якій на позові наполягає та просить справу слухати в його відсутність.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Представник 3-ї особи в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно. Про причини неявки суд не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.
Встановлено, що рішенням Бориспільської міської ради НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки в оренду строком на 10 років під будівництво багатоповерхових житлових будинків ІНФОРМАЦІЯ_1, та вищезазначену земельну ділянку, передано позивачу в довгострокову оренду для використання за цільовим призначенням.
01.09.2004р. між позивачем та Бориспільської міською радою було укладено договір довгострокової оренди спірної земельної ділянки, посвідчений державним нотаріусом Бориспільської міської державної нотаріальної контори та зареєстрований в реєстрі за НОМЕР_2, за яким Бориспільська міська рада передала позивачу в строкове платне користування дану земельну ділянку. Орендована земельна ділянка не передавалась орендарем у володіння чи користування іншим особам.
Відповідач, самовільно зайнявши частину даної земельної ділянки, незаконно збудував на ній металевий гараж, чим перешкоджає позивачу користуватися наданою йому в оренду земельною ділянкою за призначенням, порушуючи тим самим права останнього.
Рішенням Бориспільської міської ради НОМЕР_3 громадянам, за їх заявами, було відмовлено у передачі у власність земельних ділянок під самочинно збудовані ними гаражами ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач з такою заявою до Бориспільської міської ради не звертався.
Зазначені доводи підтверджуються копією рішення Бориспільської міської ради НОМЕР_1 якою затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду позивачу строком на 10 років під будівництво багатоповерхових житлових будинків ІНФОРМАЦІЯ_1 площею 1.6 га (а.с.2а) рішення Бориспільської міської ради НОМЕР_3 про відмову у передачі громадянам у власність спірних земельних ділянок під самочинно збудованими гаражами за вищевказаною адресою(а.с.З-4).
Відповідно до ч.1 ст.93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької чи іншої діяльності. Згідно зі ст.376 ЦК України, споруда та інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу. Якщо користувач земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила самочинне будівництво, або за її рахунок.
Відповідно до ст.212 Земельного Кодексу України приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будівель та споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Згідно із ч.2 ст.95, ст. 152 Земельного Кодексу України порушені права землекористувачів підлягають відновленню в порядку, встановленому законом, а землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов"язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків, в т.ч. шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення його прав.
Таким чином, враховуючи, що відповідач, без належного дозволу, самочинно збудував на частині орендованої позивачем земельної ділянки металевий гараж, чим порушив його право, як землекористувача, щодо використання даної земельної ділянки за цільовим призначенням, суд знаходить необхідним зобов"язати відповідача усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, на частині якої ним самовільно збудований залізний гараж, шляхом знесення самочинно збудованого гаражу, ним особисто, або за його рахунок.
Крім того, оскільки рішення ухвалено на користь позивача, з відповідача слід стягнути понесені останнім судові витрати у вигляді сплаченого державного мита, витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Керуючись ч.1 ст.93, ч.2 ст.95, ст.ст. 152,212 Земельного Кодексу України, ст.376 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 4,10, 57, 60, 62, 64, 84, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Зобов"язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, усунути перешкоди в користуванні частиною земельної ділянки, загальною площею 1,6 га, що знаходиться ІНФОРМАЦІЯ_1 та знести самовільно збудований ним гараж особисто, або за його рахунок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Будцентр" судові витрати у вигляді сплаченого державного мита в розмірі 85 грн., витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 75 грн., а всього 160 грн.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Дане рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.