Судове рішення #394022
Справа № 2-235\2007р

Справа № 2-235\2007р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.2007р.                                     Бориспільський міськрайонний суд Київської області

в складі головуючого судді              Завірюхи О.В.

при секретарі                                    Алфімовій І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за заявою

Заступник прокурора Київської області в інтересах держави в особі    Сільської ради с. Щасливе

Бориспільського району Київської області до ОСОБА_1, третя особа на

стороні позивача Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів про визнання

недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку,

встановив:

Бориспільський міжрайонний прокурор звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку акт НОМЕР_1 на право власності на земельну ділянку, виданий ОСОБА_1. Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області на підставі рішення сільської ради НОМЕР_2.

Свою заяву прокурор мотивує тим, що на території Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області проходить магістральний газопровід високого тиску 1 класу „Єфремівка-Диканька-Київ" 1020 мм, Ру 55 атм. Згідно правил охорони магістральних трубопроводів охоронна зона становить 300 метрів з обох боків від осі газопроводу. В 2003р. на звернення голови Щасливської сільської ради Єрмаковича М.О. про зменшення санітарної відстані від газопроводу до лінії забудови житлового масиву с. Щасливе згідно прикладеної схеми, головний інженер Боярського ЛВУ МГ Ялий Г.І. надав згоду, як виняток, на забудову в охоронній зоні на відстані не ближче ніж 210 метрів від магістрального газопроводу. 28.10.2004 року Щасливською сільською радою прийнято рішення №211.39-21-IV „Про надання земельної ділянки 0,16 га та надання дозволу ОСОБА_1 на будівництво індивідуального житлового будинку". Пунктом 2 даного рішення вказано про надання ОСОБА_1 у приватну власність земельну ділянку для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку АДРЕСА_1, площею 0,16 га. Вказаним рішенням надано дозвіл на будівництво індивідуального житла в охоронній зоні магістральних газопроводів на відстані 210 метрів від осі газопроводу високого тиску, що може привести до техногенної катастрофи. На підставі зазначеного рішення Щасливською сільською радою Бориспільського районну Київської області 16.03.2005 р. ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, АДРЕСА_1, площею 0,16 га., що суперечить Закону України „Про трубопровідний транспорт" та Земельному кодексу України, оскільки вищезазначена земельна ділянка перебуває в охоронній зоні трубопровідного транспорту та надана у постійне користування Боярського ЛВУМГ філії „Киїтрансгаз" згідно із Земельним кодексом України.

Відповідач повторно до суду не з'явився, про причини не явки не повідомив. Своїх пояснень чи заперечень до суду також не подав.    

Представник третьої особи на стороні позивача Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів до суду не з'явився, справу просив слухати у його відсутність.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, Державний акт на право власності на земельну ділянку акт НОМЕР_1 на право власності на земельну ділянку, виданий ОСОБА_1 Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області на підставі рішення сільської ради НОМЕР_2 виданий з порушенням вимог законодавства України та повинен бути визнаний недійсним.

На території Щасливської сільської ради Бориспільського району Київської області проходить магістральний газопровід високого тиску 1 класу „Єфремівка-Диканька-Київ"  1020 мм, Ру 55 атм, Згідно правил охорони магістральних трубопроводів охоронна зона становить 300 метрів з обох боків від осі газопроводу.

У 2003 році голова Щасливської сільської ради Єрмакович М.О. звернувся листом до начальника Боярського ЛВУ МГ „Київтрансгаз" з проханням зменшити санітарну відстань від газопроводу до лінії забудови житлового масиву с. Щасливе згідно прикладеної схеми, що підтверджується листом № 582 від 4 грудня 2003 року. Після чого, головний інженер Боярського ЛВУ МГ Ялий Г.І. надав згоду, як виняток, на забудову в охоронній зоні на відстані не ближче ніж 210 метрів від магістрального газопроводу, що підтверджується листом НОМЕР_3.

28.10.2004р. Щасливською сільською радою прийнято рішення №211.39-21-IV „Про надання земельної ділянки 0,16 га та надання дозволу ОСОБА_1 на будівництво індивідуального житлового будинку". Пунктом 2 даного рішення вказано про надання ОСОБА_1 у приватну власність земельну ділянку для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку АДРЕСА_1, площею 0,16 га. Вказаним рішенням надано дозвіл на будівництво індивідуального житла в охоронній зоні магістральних газопроводів на відстані 210 метрів від осі газопроводу високого тиску, що може привести до техногенної катастрофи.

На підставі зазначеного рішення Щасливською сільською радою Бориспільського районну Київської області 16 березня 2005 року ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на земельну ділянку землею НОМЕР_1, АДРЕСА_1, площею 0,16 га.

Вищезазначена земельна ділянка перебуває в охоронній зоні трубопровідного транспорту та надана у постійне користування Боярського ЛВУМГ філії „Киїтрансгаз" згідно із Земельним кодексом України.

Згідно ст.ст. 67, 73 Земельного кодексу України землі, надані Боярському ЛВУМГ в постійне користування, належать до земель транспорту (трубопровідного транспорту), уздовж підземних трубопроводів встановлюються охоронні зони.

Пунктом 4 ст.4 Земельного кодексу України заборонено передачу земель державної власності трубопровідного транспорту фізичним і юридичним особам у приватну власність.

Також ч. 1 п. а ст. 112 Земельного кодексу України охоронні зони створюються уздовж ліній земель транспорту для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля.

Відповідно до ст. 11 Закону України „Про трубопровідний транспорт", уздовж трубопроводів встановлюється охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається.

Правилами охорони магістральних газопроводів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.02 за №1417 ( додаток №1), встановлено, що ширина охоронної зони з обох боків від осі газопроводу високого діаметру від 1001 до 1200 мм становить 300 метрів. Пунктом 11 вказаних Правил на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, садові та дачно-садові споруди та інше.

Відповідно до ст.21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Згідно зі ст.ст. 203, 215 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Недодержання в момент вчинення правочину таких вимог є підставою для визнання зазначеного правочину недійсним.

Відповідно до ст. 216 Цивільного кодексу України, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, які пов'язані з його недійсністю.

У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все,

 

що вона одержала на виконання цього правочину.

Таким чином, депутати Щасливської сільської ради Бориспільського району, приймаючи рішення про виділення ОСОБА_1 земельної ділянки у охоронній зоні, грубо порушили чинне законодавство в частині розпорядження майном, що є комунальною власністю даної ради, та вийшли за межі наданих повноважень.

За результатами перевірки прокурором, голові сільської ради с. Щасливе Єрмаковичу М.О. принесено протест НОМЕР_4 на рішення від НОМЕР_2 , у зв'язку з тим, що воно є незаконним. Голова Щасливської сільської ради Єрмакович М.О. 25.11.05 принесений протест задовольнив.

На підставі ст.ст. 21, 203, 215, 216 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд

вирішив:

заяву заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Сільської ради с. Щасливе Бориспільського району Київської області до ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку задоволити.

Визнати не дійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку акт НОМЕР_1 на право власності на земельну ділянку, виданий ОСОБА_1 Щасливською сільською радою Бориспільського району Київської області на підставі рішення сільської ради НОМЕР_2.

Зобов'язати ОСОБА_1 повернути Щасливській сільській раді Бориспільського району Київської області земельну ділянку (трубопровідного транспорту), загальною площею 0,16 гектара АДРЕСА_1, відповідно до державного акту НОМЕР_1 на право власності на цю земельну ділянку.

Стягнути з ОСОБА_1: 7,50 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи та державне мито на суму 8 грн.50 коп. на користь держави.

Рішення на протязі двадцяти днів може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація