Справа № 128/4016/14-ц
РІШЕННЯ
Іменем України
07 листопада 2014 року
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Мотрука М.І.
при секретарі: Тихолаз Т.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про виключення відомостей з актового запису про народження дитини (оспорювання батьківства),-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, про виключення відомостей з актового запису про народження дитини (оспорювання батьківства).
Позивач в позові вказує, що на протязі 2012 року він з відповідкою ОСОБА_2 мав періодичні нетривалі стосунки, спільно не проживали, у фактичних шлюбних стосунках не перебували. Приблизно в середині червня 2012 року відповідачка повідомила ОСОБА_1, що вагітна від нього, після цього вони в жовтні 2012 року одружились. ІНФОРМАЦІЯ_1 в них народився син: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження, серії НОМЕР_1 від 01.03.2013 року. В подальшому, внаслідок непорозумінь та різних поглядів на життя сімейне життя у них не склалося, тому в середині 2013 року відповідач виселився з будинку позивачки. З того часу позивач декілька раз намагався помиритись з дружиною та побачитися з сином, але на примирення відповідачка не погоджувалась та стверджувала, що ОСОБА_3 не його син. У зв'язку з цим позивач змушений звернутись до суду з даним позовом.
В судове засідання представник позивача ОСОБА_4 не з`явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглянути в його відсутність, позовні вимоги підтримує, при вирішенні вказаного спору покладається на розсуд суду.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, однак подала через канцелярію суду заяву в якій просить справу розглянути в її відсутність при вирішенні зазначеного спору покладається на думку суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до вимог ст. ст.10,60 ЦПК України, в якій зазначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, а також, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, що встановленні судовим рішенням у цивільній, господарській або в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників процесу, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши докази по справі, надавши їм юридичну оцінку встановив наступне.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_1 і ОСОБА_2 народився син - ОСОБА_3 про що виконавчим комітетом Сосонської сільської ради Вінницького району Вінницької області 1 березня 2013 року складено відповідний актовий запис за №07. та видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1.
Крім того, рішенням Вінницького районного суду Вінницької області від 27.11.2013 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволенні повністю та стягнуто з ОСОБА_1 аліменти на утримання сина - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини всіх його доходів, щомісячно і до досягненням дитиною повноліття.
Відповідно до заключення судової молекулярно-генетичної (ДНК-аналіз) експертизи, згідно якої з висновку експерта від 17.10.2014 року за № 354 виявлено, що між батьком ОСОБА_1 та неповнолітнім ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір'ю якого є ОСОБА_2, є біологічна спорідненість.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 в судовому засіданні не доведені, обставини, якими ним обгрутовувалися зазначені позовні вимоги, свого підтвердження не знайшли, а тому в задоволенні заявлених ним вимог слід відмовити в повному об'ємі.
Керуючись ст.136 СК України, ст.ст. 10, 11,60,61, 209, 212, 214, 215 ЦПК України,Постановою Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року за №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про виключення відомостей з актового запису про народження дитини (оспорювання батьківства) - відмовити в зв'язку з безпідставністю позовних вимог.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: