ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2014 року Житомир справа № 806/4486/14
категорія 8.3.12
Житомирського окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Ракаловича В.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, третя особа - Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області про визнання вимоги протиправною та її скасування, зобов'язання утриматись від вчинення певних дій,-
встановив:
В жовтні 2014 року приватний підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом. Просила визнати протиправною та скасувати вимогу Овруцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області № Ф-65-17 від 19.02.2014 року про сплату недоїмки в сумі 1218,67 грн.
Зазначала, що недоїмка за несплату єдиного внеску нарахована їй протиправно, адже вона обрала спрощену систему оподаткування, є пенсіонером за віком, і не повинна сплачувати єдиний внесок.
Позивачка у письмовій заяві просила розглядати справу у порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, у своїх письмових запереченнях, направлених до суду, просив розглядати справу без його участі, та просив відмовити в задоволенні позову за безпідставністю, посилався на законність оспорюваної вимоги. Зазначав, що позивачка, як приватний підприємець, не звільняється від обов'язку сплачувати єдиний внесок, оскільки не вважається пенсіонером за віком, адже стала отримувати пенсію "за віком" достроково відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Представник третьої особи також до суду не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у передбаченому законом порядку.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, суд розглядає справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з таких підстав.
Встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, обрала спрощену систему оподаткування, отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зі зменшенням пенсійного віку .
Овруцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області 19.02.2014 року позивачці виставлено вимогу №Ф-65-17, відповідно до якої, вона зобов'язана сплатити 1218,67 грн. недоїмки зі сплати єдиного внеску (а.с. 16).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч.4 ст. 4 Закону, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Така редакція Закону набрала чинності з 6 серпня 2011 року.
Та обставина, що пенсія за віком була призначена позивачці відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зі зменшенням пенсійного віку (достроково), правового значення в даному випадку не має, оскільки в Законі про розмежування пенсіонерів за віком за тим чи іншим критерієм не йдеться.
За наведених обставин, оспорювана вимога є протиправною і підлягає скасуванню.
Відповідно до частини 1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись Законами України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 158-163 КАС України,-
постановив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Вимогу Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області 19 лютого 2014 року № Ф-65-17 визнати протиправною та скасувати.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 182,70 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя В.М. Ракалович