Судове рішення #39363823

Справа № 559/3095/14-ц

2/559/1147/2014



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 листопада 2014 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в складі головуючого судді Юзьвяк Б.Г.

при секретарі Комісарук Г.П.,

за участю адвоката ОСОБА_1 (представник позивача) та ОСОБА_2 (представиник відповідача)

розглянувши у відритому судовому засідання справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4

про стягнення аліментів на утримання дітей


ВСТАНОВИВ:


Позивачка посилається на те, що має з відпровідачем двох дітей., сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Шлюб між стронами розірваною. Діти проживають з позивачкою, та знаходяться на її утриманні. У цьому році дочка поступила до Львівського національного університету на факультет заочної освіти за спеціальністю "Фінанси і кредит". Це підтверджується довідкою цього навчального закладу від 08.09.2014 року №428.

Місячний заробіток позивачки складає близько 1700 гривень і на ці кошти вся сім'я змушена виживати. Забезпечити нормальний рівень життя, розвитку та навчання з таким достатоком звичайно складно. Крім того за навчання дочки в університеті теж потрібно сплачувати чималі кошти. В той же час, відповідач, будучи батьком дітей, не поспішає допомагати їм матеріально. Відповідач є підприємцем, має власний млин на хуторі Забара. Звичайно, що всі свої прибутки у податковій звітності не показує. Однак позивачці відомо, що його бізнес є явно не збитковим і приносить достатні прибутки.

Домовленості щодо сплати аліментів на дітей з відповідачем не вдалося досягнути.

Враховуючи той факт, що згідно із Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік", розмір прожиткового мінімуму для дитини віком від 6 до 18 років становить 1286 грн, а для працездатних осіб - 1218 грн, позивачка вважає, що розмір стягуваних аліментів має бути встановлений у сумі не меншій ніж 1200 грн. з розрахунку на одну дитину. Зважаючи на викладене, позивачка просить стягнути аліменти на утримання дітей в зазначеному розмірі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, викладених у позовній заяві. Наголосив на тому, що хоча у декларації про доходи вказаний мінімальний дохід відповідача, що складає порядку 1600 гривень в місяць, але на його думку такі доходи більші. Крім того відповідач має у власності будинок, земельний пай і має змогу надавати утримання дітям. Хоча дочка сторін перебуває на заочній формі навчання, але вона протягом року самостійно освоєю навчальний матеріал і фактично зараз не має змоги працювати, бо ще не має освіти.

Відповідач в судовому засіданнні позов визнав частково та пояснив наступне. Він згідний сплачувати аліменти на неповнолітнього сина, але не в розмірі 1200 гривень а в розмірі 600 гривень. На повнолітню дочку він не згідний сплачувати аліменти. Дочці виповнилось вже 19 років, вона навчається на заочній формі навчання, практично весь час знаходиться дома і має змогу працювати. Якщо вона не може знайти роботу, він згідний взяти її до себе у млин і там буде платити хоч мінімальну заробітну плату.

Представника відповідача доповнила, що щодо сина, то її довіритель згідний сплачувати аліменти в розмірі 600 гривень. Обов'язок щодо утримання дітей лежить на обох батьках, і якщо ще 600 гривень буде надавати мати дитини, дитина буде мати утримання в розмірі 1200 гривень, як того й хоче мати дитини. Щодо аліментів на утримання доньки, то донька перебуває на заоній формі навчання, і фактично зайнята у сесіях два місяці на рік. А отже має змогу працювати, перебуваючи вдома та забезпечувати себе. Щодо того, що це навчання платне, належних доказів теж не надано. Вона могла би хоча б стати на облік у службу зайнятості для пошуку роботи, чи піти працювати до батька у млині, який пропонував це. Стаття 199 СК України передбачає що якщо повнолітні син чи дочка продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати таку матеріальну допомогу. Відповідач має дитину 2014 року, яку теж зобов'язаний утримувати, дохід відповідача порядку 1600 гривень у місяць, доводи представника позивача щодо якихось інших доходів відповідача, є лише допуском а не доказом, а тому на думку представника відповідача її довіритель не має такої реальної можливості щоб утримувати своє повнолітню доньку. В цій частині позову представник відповідача просила відмовити.

Вислухавши пояснення відповідача, доводи представників сторін, ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.

Копії свідоцтв про народження ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 вказують на те, що батьками їх є сторони по справі. (а.с.5,6.)

Довідка Львівського національного аграрного університету №428 від 08.09.2014 року вказує на те, що ОСОБА_6 дійсно навчається в цьому навчальному закладі на першому курсі факультету заочної освіти за спеціальністю "Фінанси і кредит". (а.с.9.) Договору, яку суму складає оплата за навчання, якщо воно платне позивачкою не надано.

Довідка про заробітну плату позивачки вказує на те, що її середня заробітна плата складає 1752 грн. (а.с.10.)

Копія свідоцтва про народження, вказує на те, що у відповідача ОСОБА_4 є дитина, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4. (а.с.23.)

Згідно податкової декларації за 2013 рік, дохід ОСОБА_4 в середньому складає 1625 грн. в місяць. (а.с.25-26.)

За змістом ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.184 СК України аліменти може бути стягнено в твердій грошовій сумі якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за інших обставин, що мають істотне значення.

Щодо розміру аліментів на утримання сина ОСОБА_5, то суд погоджується з доводами відповідача щодо того, що ст.180 СК України покладає обов'язок по утриманню дитини на обох батьків. За умови, що обоє батьків будуть надавати утримання в розмірі 600 гривень, дитина буде мати на своє утримання 1200 гривень, як того й хоче позивачка і що майже відповідає прожитковому мінімуму для дитини відповідного віку.

Що стосується аліментів на утримання повнолітньої доньки, то суд також погоджується з доводами відповідача.

За змістом ч.1 ст.199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідач має згідно декларації про доходи середній дохід 1625 гривень, що навіть менше як у позивачки. При цьому з нього стягнуто аліменти на утримання сина в розмірі 600 гривень. Крім того відповідач має на своєму утриманні дитину, ІНФОРМАЦІЯ_3, а також дружину, яка після народження дитини є зараз практично непрацездатною і не може працювати та здобувати засоби для існування для себе. За таких умов суд приходить до висновку, що відповідач не може надавати матеріальної допомоги для своєї повнолітньої доньки, яка продовжує навчання після досягнення повноліття.

З іншої сторони донька позивачки хоча й навчається але на заочній формі навчання, має змогу працювати і нехай в мінімальному розмірі здобувати кошти на своє утримання.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.10,60,212 ЦПК України,


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дітей - задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_3 (паспорт НОМЕР_2, виданий 03.12.1997 року Дубенським МВ УМВС України в Рівненській області) аліменти на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 600 (шістсот) гривень в місяць, з індексацією цієї суми відповідно до закону, починаючи з 24 вересня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.

Стягнути з ОСОБА_4 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1) в прибуток держави 242 (двісті сорок три) гривні 60 копійок витрат по сплаті судового збору.


Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд з поданням в 10-денний строк апеляційної скарги з дня проголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація