Судове рішення #393423
справа № 2-а-3/43 2007 рік

 

справа № 2-а-3/43 2007 рік

ПОСТАНОВА

15 січня 2007 року

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Сергійка В.В.,

при секретарі Лозовик О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомрській області про призначення пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Управління МВС України в Житомирськоій області, де вказував, що відповідно до наказу НОМЕР_1 від 2 серпня 1982 року, був прийнятий на службу в Черняхівський РВУМВС, згідно наказу НОМЕР_2 від 3 січня 1997 року із служби був звільнений. В даний час загальний трудовий стаж позивача становить 25 років, з них 14 років 5 міс. 4 дні стажу роботи в органах внутрішніх військ. На підставі ст. 12 п.б ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" він має право на призначення пенсії за вислугу років. Однак на його звернення до УМВС про призначення вказаної пенсії йому було відмовлено із тих підстав, що на день звільнення із служби він не мав 25 років загального трудового стажу. В зв'язку з цим, позивач просив зобов'язати Управління МВС України в Житомирській області призначити йому пенсію за вислугу років з часу його звернення до УМВС із заявою про її призначення, а саме з 12 квітня 2006 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав в повному обсязі. Крім того, позивач пояснив, що на підставі ст. 12 п.б ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", який діяв на час його звернення до УМВС, він має право на пенсію за вислугу років, оскільки йому виповнилось повних 50 років, загальний трудовий стаж має 25 років, з яких 14 років і 5 міс. працював в органах внутрішніх справ. Тому просив зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за вислугу років.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак до суду надійшла заява від Управління МВС, в якій відповідач просить справу слухати у відсутності його представника, проти задоволення позову заперечує посилаючись на те, що на день звільнення позивач не досяг 45 років, а також не мав загальний трудовий стаж 25 років, крім того дія закону, зазначеного позивачем, не поширюється на осіб, які перебували на службі в минулому і досягай 45 річного віку після звільнення.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд позов задовольняє із слідуючих підстав:   .

В ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб"( із змінами, внесеними згідно із ЗУ від 24.06.2004 р. N 1889-IV, від 25.03.2005 p. N 2505-IV) зазначається, що особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги в органах внутрішніх справ мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до ст. 12 п.б. вказаного закону(пункт "б" статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законами України від 04.07.2002 р. N 51-IV, від 24.06.2004 p. N 1889-IV), який діяв на час звернення до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області позивача, а також п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня

2005 року N 4 "Про окремі питання застосування судами України законодавства про

пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби),

осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб",

право на пенсію за вислугу років мають особи, які мають право на пенсію за цим Законом,

звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім

осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби у зв'язку з

засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища,

або вчиненням корупційного діяння, а ті з них, що є інвалідами війни, - незалежно від віку, і

мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12

календарних років і 6 місяців становить служба в Органах внутрішніх справ.

Згідно відомостей трудової книжки, та паспортних даних позивача(а.с.6 - 9) ОСОБА_1 на день звернення до УМВС про призначення пенсії досяг 49 років та мав загальний трудовий стаж понад 25 років, з яких у відповідності із наказом НОМЕР_2 від 3 січня 1997 року(а.с. 5) -14 років 5 міс. 4 дні стажу роботи в органах внутрішніх військ.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 94,160,161,162,163 КАС України, ст. 1,12 п.б Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб"( із змінами, внесеними згідно із ЗУ від згідно із Законами України від 04.07.2002 p. N 51-IV, 24.06.2004 p. N 1889-IV, від 25.03.2005 p. N 2505-IV), п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року N 4 "Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Управління Міністерства Внутрішніх справ України Житомирської області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 12 квітня 2006 року.

Судовий збір(державне мито) компенсується за рахунок державного бюджету України.

До суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня його проголошення.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у строк передбачений для подачі такої заяви без попереднього її подання.

Головуючий - суддя (підпис) В.В.Сергійко

Копія: Bipно

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація