Судове рішення #3934010
Справа № 2-94/2009 р

                         Справа № 2-94/2009 р.

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

29 січня 2009 року          Гайсинський районний суд Вінницької області

 

                                      в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького

                                                    при секретарі У.Ю.Ратушняк

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсин позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Гайсинське ВРЕР УМВС України у Вінницькій області про визнання права приватної власності на автомобіль в порядку спадкування за законом, -

 

встановив:

 

13.01.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання за нею права приватної власності на автомобіль

ЗАЗ 11021, державний НОМЕР_1, 1998 року випуску, синього кольору в порядку спадкування за законом.

         В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала, пояснила, що власником автомобіля був її чоловік ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, документи на вказаний автомобіль внаслідок пожежі було знищено, вказала, що у нотаріальній конторі у видачі свідоцтва про право власності на автомобіль їй було відмовлено через відсутність документів на нього.

         Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, надала заяву в якій просила провести розгляд справи за її відсутності, вказала, що не заперечує проти задоволення позовних вимог.   

         Начальник Гайсинського ВРЕР УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_4 вимоги позову визнав, не заперечував проти задоволення вимог позову.

         Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. 

         В судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_1 є спадкоємицею за законом спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.5-6).

         Відповідно до копії довідки виданої сектором з питань наглядово-профілактичної діяльності Гайсинського району ГУ МНС України у Вінницькій області ІНФОРМАЦІЯ_1 року в квартирі АДРЕСА_1 виникла пожежа, внаслідок чого вогнем знищено домашні речі, майно та документи (а.с. 11).

         Згідно довідки виданої Гайсинським ВРЕР УМВС України у Вінницькій області, автомобіль ЗАЗ 11021, держаний НОМЕР_1, з 13.10.1998 року рахується зареєстрованим за ОСОБА_3 (а.с. 12).

Спірні правовідносини регулюються:

         - ч.1 ст.1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

- ч.1 ст.328 ЦК України визначає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

- ст. 392 ЦК України передбачає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Оскільки позивачка ОСОБА_1 являється спадкоємицею за законом спадщини ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, то за нею необхідно визнати право приватної власності на автомобіль ЗАЗ 11021, державний НОМЕР_1, 1998 року випуску, синього кольору, який належав ОСОБА_3       Керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 209, 213-215 ЦПК України, -

 

вирішив:

 

Позовну заяву задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на автомобіль

ЗАЗ 11021, державний НОМЕР_1, 1998 року випуску, синього кольору, що належав ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

Суддя

 

            

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація