У Х В А Л А
п р о п о в е р н е н н я а п е л я ц і й н о ї с к а р г и
31 жовтня 2014 року м. Рівне
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Рівненської області Собіна І.М., розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Міський комерційний банк» на заочне рішення Рівненського районного суду Рівненської області від 16 вересня 2014 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «Міський комерційний банк» про повернення банківського вкладу та видачу (повернення) вкладу, -
в с т а н о в и л а :
Заочним рішенням Рівненського районного суду від 16 вересня 2014 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено. Стягнуто з ПАТ «Міський комерційний банк» на користь ОСОБА_2 суму банківського вкладу в розмірі 1300 доларів США, з нарахованими відсотками в розмірі 97,71 доларів США, що разом становить 13097,71 доларів США, (еквівалент у гривнях за офіційним курсом НБУ станом на 16.09.2014 року становить 170114 грн. 36 коп.), згідно до умов договору акційного строкового банківського вкладу від 12 травня 2014 року №2630/62/180539
Стягнуто з ПАТ «Міський комерційний банк» 1701 грн. 14 коп. судового збору.
При ухваленні рішення суду першої інстанції суд керувався положеннями ст.ст. 224-226 ЦПК України, які регулюють умови та порядок проведення заочного розгляду справи, оскільки відповідач повідомлений належним чином, повторно не з'явилися в судове засідання, а тому суд на підставі ч.4 ст.169 ЦПК України постановив заочне рішення.
27 жовтня 2014 року ПАТ «Міський комерційний банк» подано апеляційну скаргу на вказане заочне рішення суду першої інстанції.
Відповідно до вимог ч.1 ст.228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У відповідності до вимог ч.3 ст.231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Частиною 4 ст.231 ЦПК України гарантовано право оскарження заочного рішення в загальному порядку встановленому ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Із матеріалів справи вбачається, що в порушення встановленого процесуального порядку відповідач заяви про перегляд заочного рішення до суду, який його ухвалив, не подавав, а відразу оскаржив заочне рішення в загальному порядку до апеляційної інстанції в порушення вимог глави 8 ЦПК України.
На підставі наведеного, керуючись ч.5 ст.297 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ПАТ «Міський комерційний банк» на заочне рішення Рівненського районного суду Рівненської області від 16 вересня 2014 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «Міський комерційний банк» про повернення банківського вкладу та видачу (повернення) вкладу - повернути Публічному акціонерному товариству «Міський комерційний банк».
Роз'яснити відповідачу його право на звернення до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення в порядку ст. 228 ЦПК України.
________________________________________________________________________________
Справа № 570/3073/14-ц Головуючий в суді І інст. - Красовський О.О.
Провадження № 22-ц /787/2335/2014 р. Суддя-доповідач - Собіна І.М.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Суддя апеляційного суду
Рівненської області І.М. Собіна