Судове рішення #39332212



Справа № 131/2304/14-ц

2014 р.


У Х В А ЛА



04 листопада 2014 р.


Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Волошина С.В.

при секретарі: Бойко Л.В.,

          розглянувши подання заступника начальника відділу державної виконавчої служби Іллінецького районного управління юстиції ОСОБА_1 про встановлення тимчасового обмеження боржнику ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до виконання ним своїх зобов’язань,


В С Т А Н О В И В:


Заступник начальника відділу ДВС Іллінецького РУЮ ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним поданням, в якому зазначив, що його постановою від 03.09.2014 року було відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2а/0270/5723/11, виданого 14.05.2012 року Вінницьким окружним адміністративним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь УПФУ в Іллінецькому районі страхових внесків в сумі 1217,27 грн.

З часу відкриття виконавчого провадження боржником жодної суми в рахунок погашення боргу сплачено не було. Таким чином боржник від виконання своїх зобов’язань ухиляється, кошти на користь стягувача не сплачує, на попередження державного виконавця не реагує, не приймає мір до погашення вищевказаної заборгованості.

Відповідно до Закону України “Про виконавче провадження”, у разі не виконання судового рішення у добровільному порядку, воно підлягає примусовому виконанню. Зокрема, відповідно до ст. 5, вказаного Закону, державний виконавець зобов’язаний вжити заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно, повно вчинити виконавчі дії.

Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особі (боржнику) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, що можливо на підставі рішення суду за поданням державного виконавця.

В судовому засіданні заступник начальника відділу ДВС своє подання підтримує повністю та просить задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності представлені суду докази, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та оглянувши матеріали виконавчого провадження суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення подання, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України”, громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, до виконання зобов’язань.

Суд вважає, що невжиття таких заходів пов’язаних з виконанням судового рішення може унеможливити виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду, тому слід тимчасово обмежити ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань, згідно рішення Вінницького окружного адміністративного суду та виданого ним виконавчого листа від 14.05.2012 року.

На підставі викладеного та керуючись ст. 6 ЗУ “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” ст. ст. 208-210, 217, 377-1 ЦПК України, суд,-


У Х В А Л И В:


Подання заступника начальника відділу державної виконавчої служби Іллінецького районного управління юстиції ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити боржнику ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2 50-річчя Жовтня - 32 тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до виконання ним своїх зобов’язань.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали через Іллінецький районний суд Вінницької області.


Суддя :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація