Справа № 2-38 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.2007 р. Пологівський районний суд
Запорізької області
у складі: головуючого судді Богданенка І.Ю.
при секретарі Кузнецовій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Пологи цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом не дійсним та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -
встановив:
У грудні 2005 року ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом не дійсним та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Рішенням Пологівського районного суду Запорізької області від 04.05.2006 року позовні вимоги задоволені частково.
19.07.2006 року вказане рішення Пологівського районного суду апеляційним судом Запорізької області скасоване, справу направлено на новий розгляд.
Позивач зазначила, що 21.08.1993 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_4, а ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка. Сім'єю проживали в будинку АДРЕСА_1, який на праві приватної власності належав батьку чоловіка - ОСОБА_5. Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 його син та донька ОСОБА_3, фактично прийняли спадщину, але своїх спадкових прав не оформили. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 помер, після чого відкрилася спадщина на 1/2 частину зазначеного домоволодіння, яку чоловік фактично прийняв після смерті свого батька. 18.03.2004 року, тобто до закінчення шести місячного терміну з дня смерті спадкодавця, було видано державною нотаріальною конторою ОСОБА_3 свідоцтво про право на спадщину.
Просить суд, визнати свідоцтво про право на спадщину від 18.03.2004 року, що відкрилося після смерті ОСОБА_4 на будинок АДРЕСА_1 недійсним. Визнати за нею та ОСОБА_2 право власності на 1/4 частину, кожній, житлового будинку АДРЕСА_1.
Відповідач та її представник заперечують проти задоволення позову. Заперечення мотивують тим, що ОСОБА_4, на час смерті, у встановленому законом порядку, не отримав право власності на будинок після смерті ОСОБА_5
2
Представник Пологівської державної нотаріальної контори, належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду, повторно в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши пояснення сторін, і дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню в повному обсязі в зв'язку з наступним.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5, власник будинку АДРЕСА_1. Заповіту померлий не залишив. У відповідності до ч. 2 ст. 1223 ЦК України, спадкоємцями першої черги за законом були ОСОБА_3 і ОСОБА_4. У відповідності до ст. 1269 ЦК України ОСОБА_4 заяву про прийняття спадщини не подав на протязі шести років, тобто строк передбачений ч. 1 ст. 1270 ЦК України ним був пропущений. Спадкоємець, що не подав нотаріусу заяву про прийняття спадщини, згідно ст. 1272 ЦК України, вважається таким, що не прийняв спадщину. Що свідчить про те, що права власності на 1/2 будинку АДРЕСА_1 в нього не виникло. Саме тому, після його смерті ІНФОРМАЦІЯ_3, його дружина та донька не можуть претендувати на майно, яке ОСОБА_4 не належало.
ОСОБА_3 виконала всі необхідні дії для отримання спадщини за законом, після померлого ОСОБА_5, про що 18.03.2004 року отримала свідоцтво про право на спадщину за законом, яка складається з домоволодіння (будинок та господарські споруди) АДРЕСА_1.
Таким чином, можна зробити висновок, що позивач не може претендувати на вказане спадкове майно і крім того, як вказано в позові, оскаржує свідоцтво про право на спадщину, що відкрилася після смерті ОСОБА_4, в той час, як право власності на спірне майно, отримане відповідачем внаслідок спадкування після смерті ОСОБА_5.
На підставі наведеного, керуючись ст. 1268 ЦК України та ст.ст. 10, 57, 212, 215, 294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом не дійсним та визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на таке оскарження, яка подається до суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Головуючий суддя: