Судове рішення #3931422
Справа № 2-209-08 p

Справа № 2-209-08 p.

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

15 лютого 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Божко Л.А., при секретарі Хилай Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу по заяві ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Магдалинівської селищної ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на 1/8 частину квартири по праву спадкування

 

ВСТАНОВИВ:

 

В січні 2008р. до суду надійшла заява ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Магдалинівської селищної ради, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на 1/8 частину квартири по праву спадкування, посилаючись на те, що батько ОСОБА_2. - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 p., після смерті якого залишилася спадщина, що складається з 1/4 частини квартири, розташованої на АДРЕСА_1. Крім батька, власниками квартири є вона, син, в інтересах якого подала позов та другий син ОСОБА_2. Крім того, ОСОБА_4 відмовилася від спадщини на користь її синів. Однак, свідоцтво про право на спадщину не може отримати, так як частка батька не була виділена з спільної власності, тому звернулася до суду та просить винести рішення, яким визнати за її сином право власності на 1/8 частину квартири,   що належала його померлому батькові.

В судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просить для подальшого визнання права власності на спадкове майно, визначити спільну часткову власність померлого в розмірі 1/ частини квартири, розташованої на АДРЕСА_1.

Представник відповідача Магдалинівської селищної ради в судове засідання не з'явився, прохаючи суд розглянути справу в його відсутності.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися, однак, повідомили, що проти задоволення позову не заперечують, та просять суд розглянути справу в їх відсутності.

ОСОБА_1 повідомила суду про те, що заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавала, таким чином відмовившись від своєї частки спадкування на користь синів: позивача та відповідача по справі, а тому просить задовольнити позовні вимоги.

Вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає розгляду    в слідуючому порядку.

Судом встановлено, що квартира, розташована на АДРЕСА_1 Дніпропетровської області знаходиться в приватній спільній сумісній власності   ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_1( а.с.5,7,9).

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 є спільним сумісним власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.10).

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. у віці 40 років помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 р.( а.с.4).

Статтею 368 ЦК України "Право спільної сумісної власності" передбачено, що "1. Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю".

Згідно ст. 370 ЦК України "Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності" встановлено, що "1. Співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності.

2. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду".

ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_2., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 р. фактично прийняв спадщину.

Згідно ст.1223 ЦК України "право на спадкування" встановлено, що "1.право на спадкування мають особи, вказані в заповіті.

2. У разі відсутності заповіту... право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу".

Статтею 1261 ЦК України "Перша черга спадкоємців за законом" передбачено, що "1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, в тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки".

Судом встановлено, що спадкова справа після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, відкрилася 13 травня 2006 р. заявою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 р. народження, та ОСОБА_1, діючої від імені малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. народження, проживаючих на АДРЕСА_1. Крім того в справі є заява ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_5 р. народження, про відмову на користь дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_2( а.с.15).

В судовому засіданні встановлено, що в зв'язку зі смертю ОСОБА_2. спадкування відкрилось на його майно - на  частину квартири. Однак, суд встановив, що при наявності іншого/ спадкоємця - відповідача ОСОБА_2., ОСОБА_2 має право на 1/8 частину.

Тому суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.10,11,57 ЦПК України, ст. 1223 ЦК України суд

 

РІШИВ:

 

Визначити частку в розмірі  1/4 частини квартири, розташованої на АДРЕСА_1, що є спільною сумісною власністю за ОСОБА_5, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 р.

Визнати право власності на:

- 1/8 частину квартири, розташованої на АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, згідно свідоцтва про право власності на житло. виданого 22 травня 1997 p.; що раніше належала ОСОБА_5, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 р., по праву спадкування за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. народження, жителем АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація