Судове рішення #392767
Справа №2-97/2007р

 

Справа №2-97/2007р.   РІШЕННЯ

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2007 року Димитровський міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді Клепка Л.І.,

при секретарі Мушинській М.В.,

за участю позивачки ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В обгрунтування вимог вказала, що з відповідачем ОСОБА_2 вона знаходиться в юридичному шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_5. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходяться на її утриманні. В грудні 2000 року з причини виникаючих сварок на підставі зловживання відповідачем алкогольними напоями вони з відповідачем припинили сімейні стосунки і з зазначеного часу їх не підтримують. Вважаючи, що відновлення та збереження шлюбу неможливе, просить суд їх шлюб з відповідачем розірвати.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, обґрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами, і суду пояснила, що вона категорично не бажає відновлювати сімейні стосунки з відповідачем, бо вважає, що збереження шлюбу між ними неможливо. Також вважає, що не розірваний шлюб буде порушувати її особисті інтереси, оскільки вона має намір створити іншу сім'ю. Спору майнового характеру та виховання дитини між ними не існує.

Відповідач позов визнав і суду пояснив, що вони з позивачкою дійсно припинили сімейні стосунки в грудні 2000 року. Зберігати сім'ю та відновлювати сімейні стосунки з позивачкою він також не бажає, вважає збереження шлюбу неможливим.

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб ІНФОРМАЦІЯ_5 в Димитровському відділі запису актів громадянського стану Донецької області, актовий запис НОМЕР_1(арк.спр.5).

Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про його народження (арк.спр.6).

Шлюб між сторонами розривається вперше, спору майнового характеру між ними не існує.

Із пояснень сторін вбачається, що вони не бажають відновлювати сімейні стосунки

та зберігати сім'ю, вважають, що нерозірваний шлюб буде порушувати їх особисті

інтереси.

Відповідно до ст.105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до ст.110 цього кодексу в разі, якщо суд, дослідивши фактичні взаємовідносини сторін, визнає, що збереження сім'ї неможливо. Судом встановлені фактичні взаємовідносини подружжя, які не дають підстав вважати, що збереження шлюбу між ними можливо. Зберігати сім'ю сторони не бажають, тому від строку на примирення відмовились. За таких обставин суд не знаходить підстав для відмови в задоволенні позову про розірвання шлюбу.

Оскільки на утриманні позивачки знаходиться неповнолітня дитина, суд вважає за необхідне витрати по розірванню шлюбу покласти на відповідача.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.104 п.2, 105 п.З, 110 п.1, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 60, 130,209,212,213,214,215,294 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб, зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_5 в Димитровському відділі запису актів громадянського стану Донецької області, актовий запис НОМЕР_1, укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3(до шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_4), розірвати.

При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито в розмірі 8,50 грн., ОСОБА_1 від сплати витрат по розірванню шлюбу звільнити.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Димитровського міського суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація