Судове рішення #3926035
34/140пн

донецький апеляційний господарський суд

 

Постанова

Іменем України


19.01.2009 р.                                                                      справа №34/140пн


Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:

суддів

 



за участю представників сторін:


від позивача:

Бєлозерцев І.І. директор - протокол № 1 від 05.04.2000 р. - СТОВ "Україна-Агро", с.Новогригоровка Володарський район Донецька область,

від відповідачів:




від третьої особи:

Товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога", с.Новогригоровка Володарський район Донецька область

Боївської сільської ради Володарського району Донецької області - не з"явився

КП "Володарське БТІ",   с.м.т.Володарське Донецької області - не з"явився,



розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Україна-Агро", с.Новогригоровка Володарський район Донецька область



на рішення господарського суду


Донецької області



від

15.12.2008 року



по справі

№ 34/140пн



за позовом

Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Україна-Агро", с.Новогригоровка Володарський район Донецька область

до

1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога", с.Новогригоровка Володарський район Донецька область

2.Боївської сільської ради Володарського району Донецької області

Комунальне підприємство "Володарське БТІ",   с.м.т.Володарське Донецької області

про

визнання недійсним рішення №70 від 09.11.2005 р. Боївської сільської ради



В С Т А Н О В И В:


Рішенням господарського суду Донецької області від 15.12.2008 р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю „Україна-Агро” подана апеляційна скарга, в якій порушується питання про скасування судового рішення з мотивів його невідповідності вимогам матеріального і процесуального права. Зокрема, заявник посилається на невірну оцінку судом поданих доказів, неправильне застосування частини 2 ст. 369 Цивільного кодексу України та неповне з’ясування обставин справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Перемога" вважає апеляційну скаргу необґрунтованою, а рішення місцевого господарського суду законним.

Боївська сільська рада Володарського району Донецької області та Комунальне підприємство "Володарське БТІ" належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи. Однак, їх представники до судового засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили, клопотання про відкладення справи розглядом не заявляли. Неявка сторін в судове засідання не перешкоджає розгляду справи, тому апеляційна інстанція вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представників.

Перевіркою матеріалів справи встановлено наступне.

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Україна-Агро” звернулось до господарського суду з позовом про визнання недійсним рішення Боївської сільської ради Володарського району № 70 від 09.11.2005 р. Вказаним рішенням присвоєна нумерація сільськогосподарським об’єктам та оформлено право власності на них за Товариством з обмеженою відповідальністю «Перемога». Позивач стверджує, що є співвласником майна, про яке йдеться у згаданому рішенні, тому вважає, що воно ухвалене в порушення вимог частини 2 ст. 369 Цивільного кодексу України. На підтвердження своїх прав на спірне майно, позивач посилається на документ під назвою «розділ території і будівель, одержаних у спільну оренду Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Україно-Агро»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Перемога»колишнього КСП «Україна», а також свідоцтва про право власності на майнові паї №№ 001278, 001253 від 29.12.2006 р. та 01.02.2005 р. (арк. справи 6-8 т. 1).

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції визнав недоведеним факт наявності у позивача речових прав на спірне майно.

Апеляційна інстанція вважає, що судове рішення підлягає залишенню без змін з таких підстав.

У відповідності до ст. 1 ГПК України підставою для звернення за судовим захистом є порушення прав і законних інтересів особи, яка звернулась за таким захистом. Як зазначено у пункті 2 роз’яснень президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 р. № 02-5/35 «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов’язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів»обов’язковою умовою визнання акту недійсним є порушення, у зв’язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації –позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.

Виходячи з викладеного та згідно до ст. 33 ГПК України, позивач мав довести наявність у нього прав на нерухоме майно, про яке йдеться у рішенні виконавчого комітету Боївської сільської ради Володарського району від 09.11.2005 р. № 70. Проте, відповідних доказів суду не надано.

Зокрема, документ під назвою «розділ території і будівель одержаних у спільну оренду Сільскогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Україно-Агро»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Перемога»колишнього КСП «Україна», не можно вважати правовстановлювальним документом на об’єкти нерухомості і взагалі документом, з якого можуть виникати цивільні права, в тому числі і право спільної власності (частини 2 ст. 11 Цивільного кодексу України). Свідоцтво про право власності  на майновий пай члена колективного підприємства не доводить наявності у позивача прав власності на нерухоме майно, зазначене у спірному рішенні. Інших належних та допустимих доказів права спільної власності позивач суду не надав.

З огляду на недоведеність позивачем наявності у нього прав співвласника, у суда першої інстанції не було правових підстав вважати його права порушеними і застосовувати до спірних правовідносин приписи частини 2 ст. 369 Цивільного кодексу України, на яку зроблено посилання у позові. Тому, у задоволені позовних вимог відмовлено обґрунтовано .

Доводи, викладені в апеляційній скарзі до уваги не беруться, оскільки вони не спростовують висновків суду першої інстанції щодо недоведеності факту наявності у позивача речових прав на спірне майно.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення.

Керуючись ст. ст. 99, 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :


Рішення господарського  суду  Донецької  області  від 15.12.2008 р. по справі № 34/140пн залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.




Головуючий          


Судді:          



































































          Надруковано: 6 прим.

          1. позивачу

          2. відповідачам

          1. третій особі

          1. у справу

          1. ДАГС


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація