Судове рішення #3924541

 

                                                     

       Справа № 2-1839/2008р.

РІШЕННЯ

Іменем України

    

26 грудня 2008  року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді:     Кіндяк І.С.

при секретарі:              Ладур О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом ОСОБА_1 до Заворсклянської сільської ради Полтавського району, третя особа Полтавська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на майно, в обґрунтування своїх вимог зазначив, ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати ОСОБА_2 а ІНФОРМАЦІЯ_1 року, помер його батько - ОСОБА_1.

Після смерті батьків, позивач має право на спадщину за законом, а саме на садибний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Позивач звернувся, до державної нотаріальної контори з метою прийняття спадщини, але не має змоги оформити право власності на спадкове майно, оскільки відсутні правовстановлюючі документи, тому змушений звернутися до суду.

В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеними в позовній заяві, просив визнати за позивачем право власності на  майно.

Представник відповідача Заворсклянської сільської ради Полтавського району в попереднє судове засідання не з'явився, попередньо надавши суду телефонограму про розгляд справи без їх участі, не заперечили проти задоволення позовних вимог.

Представник третьої особи Полтавської районної нотаріальної контори в попереднє  судове засідання не з'явився, попередньо надавши суду заяву про розгляд справи без їх участі,  у вирішенні справи по суті покладаються на розсуд суду .

Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу.

Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову , суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3 - батьки позивача.      

Відповідно технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок , виготовленого КП «БТІ та МБ Полтавського району» від 08.05.2008 року, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_6 належить будинок з господарськими будівлями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_4.

Відповідно архітектурно-будівельного висновку про стан житлового будинку на земельній ділянці по АДРЕСА_1, будівля розташована на ділянці без порушення Державних будівельних норм України ДБН 360-92** Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” - житловий будинок з житловою площею 35,1 м.2 по АДРЕСА_1 Полтавської області можливо визнати придатним для подальшої експлуатації.

Відповідно до запису у переселенському квитку та довідки, виданої правлінням колгоспу ім. К.Маркса Полтавського району, ОСОБА_1 являється переселенцем в колгоспі та сплатив вартість спадкового будинку.

У зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на будинок, ОСОБА_1 звертався до Заворсклянської сільської ради, до обласного архіву, до архіву Полтавського району, що підтверджується відповідями на звернення.

Згідно довідки Полтавської районної державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 спадкова справа не відкривалася.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Враховуючи викладене, суд вважає, що визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та охоронювані законом інтереси інших осіб, позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними в судовому порядку та такими, що підлягають задоволенню частково, так як за померлою особою не можливо визнавати право власності.

На підставі викладеного та керуючись ст. 392,1268 ЦК України, ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60,  130, 174, 209, 212-215,  218  ЦПК України суд, -

 

В И Р І Ш И В :

 

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на садибний житловий будинок та господарські будівлі і споруди, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація