Справа № 1-215 /2008 р.
В И Р О К
Іменем України
26 серпня 2008 року м.Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі :
головуючого судді - Батюка В.В.
при секретарі - Коробовій І.О.
за участю прокурора - Костенка Р.А.
захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Бровари Київської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого
в скоєнні злочинів, передбачених ст.321 ч.1, 321 ч.4 К К України
встановив:
З серпня 2007 року в аптеці, яка розташована на бульварі Верховної Ради м. Києві, підсудний ОСОБА_2 купував отруйний лікарський засіб трамадол за ціною 40 гривень за 10 пігулок, які незаконно перевозив до міста Бровари та незаконно зберігав за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1.
24 січня 2008 року, близько 19 години 10 хвилин, у м. Бровари на вул. Грушевського біля магазину «Зеніт» з корисливих мотивів, незаконно ,частину отруйного лікарського засобу трамадол підсудний збув за 50 грн ОСОБА_3 у кількості 10 пігулок, з вмістом в них отруйного лікарського засобу загальною вагою 0,5 г., а ще частину у кількості 70 пігулок, з вмістом в них отруйного лікарського засобу загальною вагою 35 г.ОСОБА_2 незаконно зберігав при собі до 20 год 24 січня 2008 року - до моменту виявлення та вилучення наркотичного засобу працівниками міліції на вулиці Кірова в м.Бровари Київської області.
Згідно з висновком судово-хімічної експертизи від 07.02.08 № 401 вміст отруйного лікарського засобу в 10 пігулках трамадолу становить 0,5 г.
Крім того, з серпня 2007 року до 21 години 24 січня 2008 року, ОСОБА_2 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, незаконно зберігав з метою збуту 90 упаковок отруйного лікарського засобу трамадол, з 20 пігулками у кожній упаковці та 7 упаковок отруйного лікарського засобу трамадол, з 10 пігулками в кожній упаковці, з вмістом в них отруйного лікарського засобу загальною вагою 90 г, що відноситься до особливо великих розмірів.
Згідно з висновком судово-хімічної експертизи від 07.02.08 № 401, представлені на дослідження пігулки, містять отруйний лікарський засіб трамадол, вміст отруйного лікарського засобу в яких становить 90 г, що відноситься до особливо великих розмірів.
Трамадол, згідно з «Списку отруйних лікарських засобів, які знаходяться в незаконному обігу», затвердженого наказом Міністерства Охорони здоров'я України від 31 серпня 2007 року № 511 є отруйним лікарським засобом.
Підсудний в судовому засіданні вину свою в інкримінованому злочині, за обставин, викладених в обвинувальному висновку визнав повністю, пояснив, що на початку серпня 2007 року від знайомого ОСОБА_4, він дізнався , що таблетки трамадолу без рецепта можна придбати в аптеці, яка знаходиться в м. Києві на Б.Верхоної Ради, а потім їх перепродати дорожче. Через деякий час він у вищевказаній аптеці придбав деяку кількість упаковок трамадолута в подальшому перепродував дані пігулки трамадолу незнайомим хлопцям в м.Бровари.
24.01.2008 року , близько 19 години йому на мобільний телефон зателефонував його знайомий ОСОБА_3, та попросив йому продати трамадол, після чого вони зустрілись на вул..Грушевського в м.Бровари, де він продав ОСОБА_3, за 50 грн., упаковку трамадолу, в якій знаходились 10 пігулок. Згодом після цього до нього підійшли працівники міліції та запропонували пройти з ними до відділення міліції, після чого вони пройшли до приміщення ОСОБА_4, де у присутності понятих у нього вилучили гроші в сумі 1580 грн. та 7 упаковок трамадолу, по 10 пігулок в кожній упаковці.
Під час дачі пояснень він працівникам міліції повідомив, що в нього дома зберігається велика кількість трамадолу, яку він зберігав з метою продажу.
Після цього працівники міліції під час проведення огляду в присутності понятих, за адресою його проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1, з його добровільної згоди та добровільної згоди його співмешканки ОСОБА_5 виявили та вилучили 90 упаковок трамадолу по 20 пігулок в кожній упаковці, та 7 упаковок трамадолу по 10 пігулок в кожній упаковці. Дані упаковки трамадолу були вилучені до ОСОБА_4 та скріплені підписами понятих. У вчиненому щиро розкаюється, оскільки він усвідомив всю пагубність своїх дії.Просить не позбавляти його волі, оскільки він вже став на шлях виправлення- одружився та влаштувався на постійну роботу.
Від дослідження письмових та інших доказів по справі підсудний відмовився, визнавши свою вину повністю в пред'явленому обвинуваченні. Тому суд визнав недоцільним дослідження тих доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з'ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин та обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного, та матеріалів справи, які його характеризують. З цього приводу підсудному та учасниками судового розгляду судом роз'яснено вимоги ст. 299 КПК України, про те, що вони позбавлені права посилання на докази, які"судом не досліджувалися, в апеляційній інстанції.
Таким чином, суд, оцінюючи вищевикладене, вважає, що в судовому засіданні знайшло своє підтвердження вчинення ОСОБА_2 злочинів, передбачених ч. 1 ст. 321 та ч.4 ст.321 КК України, оскільки він незаконно збув отруйні лікарські засоби та зберігав отруйні лікарські засоби з метою збуту у великих розмірах .
Обираючи покарання, суд враховує суспільну небезпеку вчиненого злочину, особу підсудного, який злочин вчинив вперше, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, конкретні обставини справи.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не виявлено.
До обставин, що пом'якшують покарання суд відносить те, що підсудний активно сприяв розкриттю злочину та щиро розкаявся у вчиненому, а тому враховуючи всі вищевикладені обставини , суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного та попередження нових злочинів може бути досягнуто при призначенні йому покарання не пов'язаного з ізоляцією від суспільства, а міра покарання йому повинна бути обрана у вигляді позбавлення волі.
Цивільний позов не заявлено. Судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи підлягають стягненню з підсудного.
Речові докази : отруйний лікарський засіб\пігулки трамадолу \ в кількості 195 упаковок-підлягають знищенню, грошові кошти необхідно обернути в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст..66 КК України ,ст. ст. 323-324, 330,331,332 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.321 ч.1 КК України і призначити по ній покарання 2(два) роки позбавлення волі в кримінально-виконавчій установі.
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 321 КК України і призначити по ній покарання 5 (п”ять) років позбавлення волі в кримінально-виконавчій установі.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України остаточну міру покарання ОСОБА_2 обрати шляхом поглинання менш суворого більш суворим - 5 (п”ять) років позбавлення волі в кримінально-виконавчій установі;
У відповідності до ст. ст. 75, 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з дворічним строком випробовування і покладенням на нього обов'язків: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання роботи та навчання; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи .
До вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу ОСОБА_2 залишити без змін - підписка про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати -345 грн 18 коп, які перерахувати НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській обл., код ЗКПО 25574713, р\р 35222002000460 банк УДК в Київській області, МФО 821018 . (примітка за експертизу №401, в тому числі ПДВ)
Речові докази: пігулки трамадолу в кількості 195 упаковок - знищити, грошові кошти -80 грн -передати в дохід держави.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Київської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя