Судове рішення #39180560


Виноградівський районний суд Закарпатської області

___________________________________________________________________________________________________

Справа № 299/2425/14-ц


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


13.10.2014 року м.Виноградів


Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючий - суддя Оприск З.Л.,

народні засідателі - Густі І.А., Данко Е.І.,

секретар судових засідань: Лемак А.М.,

розглянувши заяву Виноградівського дитячого будинку-інтернат про визнання особи недієздатною; заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Виноградівської міської ради,

В С Т А Н О В И В :

Виноградівський дитячий будинок-інтернат звернувся до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, заінтересована особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Виноградівської міської ради.

Заяву мотивує тим, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вихованець Виноградівського дитячого будинку-інтернат перебуває у даному закладі з 17.11.1998 року і знаходиться на повному державному утриманні. На підставі рішення виконавчого комітету Виноградівської міської ради від 21.09.2004 року директора будинку-інтернат призначено піклувальником над вихованцем ОСОБА_2 У відповідності до протоколу діагностичного засідання Обласної медико-педагогічної комісії від 28.06.1989 року ОСОБА_2 встановлено діагноз: "олігофренія в ступені імбецильності, вроджена глаукома обох очей", а згідно із випискою з акту огляду ОМПК від 15.11..2011 року ОСОБА_2 було визнано інвалідом І-ої "А" групи з дитинства безтерміново. Оскільки ОСОБА_2 не може розуміти та керувати своїми діями, тому виникла потреба визнати його недієздатним.

Представник заявника в судове засідання не з"явився, але подав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без участі представника Виноградівського дитячого будинку-інтернат, вимоги заяви підтримує повністю.

Представник заінтересованої особи - орган опіки та піклування виконавчого комітету Виноградівської міської ради в судове засідання не з"явився, але подав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи, в тому числі Акт амбулаторної судово-психіатричної експертизи, суд встановив наступне.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є вихованцем Виноградівського дитячого будинку-інтернат. Перебуває у даному закладі з 17.11.1998 року і знаходиться на повному державному утриманні.

Згідно довідки №109 від 17.10.1989 року Свалявського будинку-дитини, ОСОБА_2, рахується покинутою дитиною, згідно наказу 3110 від 17.11.1998 року по Виноградівському дитячому будинку-інтернат ОСОБА_2 зарахований вихованцем даного закладу, де знаходиться по даний час.

На підставі рішення виконавчого комітету Виноградівської міської ради №357 від 21.09.2004 року директора будинку-інтернат призначено піклувальником над вихованцем ОСОБА_2


У відповідності до протоколу діагностичного засідання Обласної медико-педагогічної комісії №292 від 28.06.1989 року ОСОБА_2 встановлено діагноз: "олігофренія в ступені імбецильності, вроджена глаукома обох очей", а згідно із випискою з акту огляду ОМПК №536266 від 15.11.2011 року ОСОБА_2 було визнано інвалідом І-ої "А" групи з дитинства безтерміново.

Згідно Висновку експерта, викладеному в Акті амбулаторної судово-психіатричної експертизи №128, проведеної на виконання ухвали суду, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, виявляє ознаки недоумства у вигляді глибокої розумової відсталості. ОСОБА_2 не здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Суд констатує, що правовідносини, які відповідають встановленим фактам, врегульовано нормами Цивільного кодексу України та Цивільно-процесуального кодексу України.

Згідно ч.1 ст.39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Тому, оцінивши подані докази у їх сукупності, суд прийшов до переконання, що звернення заявника є обґрунтованим, обставини, наведені ним, знайшли підтвердження під час судового розгляду справи, є передбачені законом підстави для задоволення вимог заяви, а відтак такі підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 31, 60, 212-215, Гл.2 розділу IV ЦПК України, ст.39 ЦК України,

В И Р І Ш И В :

Заяву Виноградівського дитячого будинку-інтернат задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м.Хуст Закарпатської області, вихованця Виноградівського дитячого будинку-інтернат - недієздатним.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий Народні засідателіЗ. Л. Оприск І.А.Густі Е.І.Данко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація