Справа № 128/2414/14-ц
УХВАЛА
28 травня 2014 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Мотрук М.І., розглянувши заяву ОСОБА_1, про забезпечення позову-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 та Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, про визнання недійсними довіреності та договору купівлі-продажу жилого будинку із зобовязанням повернути правовстановлюючі документи на будинок та пенсійні грошові кошти.
До відкриття провадження ОСОБА_1 подала суду заяву в якій просить:
1. Накласти арешт на житловий будинок № 14 по вул. Зеленій у селі Зарванці, Вінницького району Вінницької області;
2. Заборонити ОСОБА_2, Якушинецькій сільській раді Вінницького району Вінницької області, вчиняти будь-які дії з оформлення документації щодо приватизації земельної ділянки по вулиці Зеленій, будинку № 14 у селі Зарванці, Вінницького району Вінницької області, яка була передана позивачці згідно рішення 9 сесії 21 скликання Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області.
Оглянувши матеріали справи, вважаю за необхідне в задоволенні заяви відмовити.
Такого висновку суд дійшов з наступного.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь в справі може вжити заходи забезпечення позову.
Відповідно до ч.3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позов умають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Забезпечення позову допускається на будь – якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду .
Разом з тим, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, необхідні для забезпечення позову (ч. 2 ст. 151 ЦПК України).
Оскільки відповідно до вимог ЦПК України вимагається подання до суду заяви про забезпечення позову певного, чітко визначеного змісту, а у поданій до суду заяві позивачем не конкретизовано причини у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов, не обґрунтовано необхідність його забезпечення, то за відсутності зазначених відомостей у заяві суд позбавлений можливості дійти висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення, що не вжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
У відповідності до ч. 8 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заява про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 ЦПК України, повертає її заявникові.
За таких обставин в задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст.151-153 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд 1-ої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5-ти днів з дня її отримання.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя: