Судове рішення #39112664

Справа № 128/2413/14-ц


РІШЕННЯ

Іменем України

05 червня 2014 року


Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Мотрука М.І.

при секретарі: Тихолаз Т.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці заяву ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи ОСОБА_2, про встановлення факту, що має юридичне значення,-


ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду з заявою з викликом заінтересованої особи ОСОБА_2, про встановлення факту, що має юридичне значення, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла ОСОБА_3 в с. Мізяківські Хутори Вінницького району Вінницької області. Однак, на момент смерті ОСОБА_3 була зареєстрована в смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області. Після її смерті відкрилася спадщина.

22.03.2013 року ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповідала позивачці, ОСОБА_1 все належне їй на момент смерті майно, де б воно не було і з чого б не складалося, що буде належати їй на день смерті і на що вона за законом матиме право. Даний заповіт був посвідчений секретарем Стрижавської селищної ради Вінницького району 22.03.2013 року і зареєстрований за № 66. Таким чином ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_3.

Особою, що має право на обов'язкову частку у спадщині є чоловік померлої - ОСОБА_2. Однак, він подав до нотаріальної контори заяву про відмову від права на обов'язкову частку у спадщині після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_3.

У передбачені ст. 1270 Ц.К України строки позивачка спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняла, так як своєчасно звернулася до Вінницької районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак, в даний час для оформлення спадкових прав в державній нотаріальній конторі, для підтвердження факту місця відкриття спадщини, необхідно надати домову книгу. Проте надати такі документи вона не має можливості, оскільки фактично з 2000 року і до моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_3 вона проживала разом з ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 Вінницького району Вінницької області, тобто фактично спадщина відкрилася саме за адресою АДРЕСА_1 Вінницького району Вінницької області за місцем проживання спадкодавця. Навіть в свідоцтві про смерть ОСОБА_3 вказано, що місце її смерті с. Мізяківські Хутори Вінницького району Вінницької області.

У зв'язку з цим вона змушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з'явилася, а надала до суду заяву в якій просить свої вимоги підтримати в повному об`ємі, просить суд позов задоволити та слухати справу у її відсутності.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність, позов визнає повністю, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Оглянувши заяви учасників процесу, та вивчивши матеріали справи, а саме, судом встановлено факт, що місцем відкриття спадщини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, є місце за яким вона постійно проживала з 2000 року та на момент смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 року за адресою АДРЕСА_1, підтверджується: свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 серія НОМЕР_1, видане 13 серпня 2013 року виконавчим комітетом Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (а.с.4); довідкою Мізяківсько-Хутірської сільської ради від 21.05.2014 року за № 627 (а.с. 9); актом, затвердженим Стрижавською селищною радою від 16 травня 2014 року (а.с. 10); актом, затвердженим Мізяківсько-Хутірською сільською радою від 19 травня 2014 року (а.с. 11); копією заяви з Вінницької районної державної нотаріальної контори від 07 травня 2014 року (а.с. 8) та інші матеріали справи суд прийшов до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

Від місця відкриття спадщини спадкодавця залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб (спадкоємців).

Згідно статті 1221 ч. 1 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Згідно ст. 256 ч. 2 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно п. 1.14.. Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженої 22.02.2012 № 296/5: У разі відсутності у спадкоємців документів, що підтверджують місце відкриття спадщини, нотаріус роз'яснює спадкоємцям їх право на звернення до суду із заявою про встановлення місця відкриття спадщини. У такому випадку місце відкриття спадщини підтверджується копією рішення суду, що набрало законної сили.

Суд керуючись ст.ст.10, 11, 15, 60, 209, 212, 214, 215, 256-259 ЦПК України,-


ВИРІШИВ:

Заяву задоволити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що місцем відкриття спадщини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 на момент її смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 року є адреса її проживання: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.


Суддя:






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація