Судове рішення #39112276

Справа №705/5144/14-ц

2/705/1589/14


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


14 жовтня 2014 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області


в складі: головуючого-судді Пархети А.В.

при секретарі Романовій О.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Умані цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів,


В с т а н о в и в:


Позивач по первісному позові ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.

ОСОБА_1 свої позовні вимоги обґрунтовує наступним: відповідач по первісному позові ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 досяг повноліття. У 2014 році ОСОБА_1 вступив до Академії суспільних наук м. Варшава Республіки Польща та є студентом стаціонарної форми навчання на платній основі по 28 лютого 2018 року. Мати ОСОБА_1 не має можливості забезпечити належний життєвий рівень проживання та навчання і здійснювати всі необхідні витрати, тому він змушений був звернутися до суду з даним позовом та просить стягувати з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня подання позову та до закінчення навчання чи до досягнення двадцятитрьохрічного віку у зв'язку з тим, яка з цих обставин настане першою, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивач по зустрічному позові ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів. Свої позовні вимоги обґрунтовує наступним: відповідач по зустрічному позові ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_2 До 2012 року ОСОБА_2 виплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 досяг повноліття. В цьому році ОСОБА_1 вступив до Академії суспільних наук м. Варшава Республіки Польща та є студентом стаціонарної форми навчання, терміном навчання по 28 лютого 2018 року. Оскільки, з 07 серпня 2014 року в терапевтичному відділенні Уманської міської лікарні на стаціонарному лікуванні з діагнозом «Цироз печінки» знаходиться батько ОСОБА_2 - ОСОБА_5, який повністю потребує допомоги та знаходиться на утриманні ОСОБА_2 Оскільки просить стягувати на утримання сина ОСОБА_1, який продовжує навчання аліменти у розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку.

В судове засіданні сторони не з'явилися, позивач по первісному позові ОСОБА_1 подав заяву до суду, в якій підтримав позов повністю, просить справу розглядати в його відсутність.

Відповідач по первісному позові ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, подав заяву до суду, в якій первісний позов визнав частково, просить справу розглядати в його відсутність. Згідно зустрічної позовної заяви не заперечує сплачувати аліменти на утримання сина, що навчається у розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку

Судом достовірно встановлено, що відповідач по первісному позові ОСОБА_2 є рідним батьком позивача ОСОБА_1, який був зарахований студентом стаціонарної форми навчання Академії суспільних наук м. Варшава Республіки Польща на платній основі на період з 01 жовтня 2014 року по 28 лютого 2018 року.

Згідно ч.1 ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Разом з тим, зустрічний позов ОСОБА_2 до задоволення не підлягає, з огляду на наступне.

Згідно ч.1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

У відповідності до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Так, в обґрунтування неможливості сплати аліментів у розмірі 1/4 частини заробітку, у зв'язку з перебуванням на стаціонарному лікуванні батька ОСОБА_2, який знаходиться на утриманні останнього, суду надано копію медичної картки ОСОБА_5 Оскільки надана суду копія медичної картки не завірена належним чином, дана копія медичної картки не може бути узята судом до уваги, як належний доказ у справі.

Згідно ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

В той же час, суд враховує, що відповідач є особою працездатного віку, доказів про наявність медичних протипоказань встановлених відповідачу щодо працевлаштування та заняття певними видами діяльності суду надано не було, як і відсутні відомості про наявність у відповідача інших утриманців та/або соціальних зобов'язань, які впливають на матеріальне положення відповідача, процесуальним правом надати докази, які мали підтвердити виконання відповідачем батьківського обов'язку щодо утримання дитини, яка продовжує навчання не скористався, тому в сукупності оцінених судом доказів, є підстави вважати, що відповідач спроможний надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, яка продовжує навчання в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку.

Керуючись ст.ст.10, 60, 209, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.180, 182, 199, 200 СК України, суд, -


В и р і ш и в:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Умані Черкаської області на утримання сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 21 серпня 2014 року і до закінчення ним навчання, тобто до лютого 2018 року, але не пізніше досягнення ним 23-х річного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 243,60 гривень.

У задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.



Головуючий А.В. Пархета



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація