Судове рішення #391042
Справа № 2-А-5/2007р

Справа 2-А-5/2007р.

ПОСТАНОВА

 ІМ'ЯМ      УКРАЇНИ

12 січня 2007 року                                                         Місцевий Корюківський районний суд

Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Чурупченка М.І.,

при секретарі - Макуха О.О.,

з участю позивачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача Корюківської міської ради - Малині Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду справу за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_1 до Корюківської міської ради про оскарження рішення колегіального органу, -

встановив:

11 грудня 2006 року позивачі звернулись до суду з цією позовною заявою, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що спільним рішенням засідання профкому та адміністрації Корюківської меблевої фабрики від 07.09.1999 року їм були виділені квартири у переобладнаному гуртожитку (АДРЕСА_1), дані квартири виділялись згідно черги, так як вони потребували виділення житла, але ордери на виділене житло не видавались, бо їм наказали спочатку переобладнати житло у відповідності з проектом, і на даний час вони не проживають та не зареєстровані в цих житлових приміщеннях, бо їх переобладнання не закінчилось. З часом Корюківська меблева фабрика припинила свою діяльність, була визнана банкрутом і рішенням 5 сесії Корюківської міськради п'ятого скликання від 15.09.2006 року їх житловий будинок був прийнятий в міську комунальну власність. Рішенням НОМЕР_1 виконкому Корюківської міськради від 30.11.2006 року їм було відмовлено у видачі ордерів, бо квартири, які вони переобладнали, підлягають перерозподілу згідно черги при виконкомі міськради. Тому для вирішення даного питання позивачі змушені були звернутись до суду та просять суд визнати протиправним рішення НОМЕР_1 виконкому Корюківської міськради від 30.11.2006 року про відмову їм у видачі ордерів на квартири в житловому будинку АДРЕСА_1 та зобов'язати відповідача видати їм ордери на житлові приміщення.

У судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свої позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просять суд їх задовольнити.

Представник відповідача Корюківської міської ради, Малиш Л.В., позовні вимоги позивачів визнав повністю, не заперечує проти задоволення позову, але за однієї умови, що позивачі самі закінчать переобладнання своїх квартир, на що згодні і самі позивачі.

Як встановлено судом, позивачі до 2001 року працювали на Корюківській меблевій фабриці. Рішенням Корюківського міськвиконкому НОМЕР_2 від 01.03.1999 року та рішенням профспілкових зборів Корюківської меблевої фабрики від 30.07.1999 року гуртожиток Корюківської меблевої фабрики (АДРЕСА_1) переобладнується в житловий будинок та згідно проекту, розробленого і затвердженого в районному відділі архітектури, там планувалось створення восьми квартир. Спільним рішенням засідання профкому та адміністрації Корюківської меблевої фабрики від 07.09.1999 року позивачам були виділені квартири у переобладнаному гуртожитку, ОСОБА_1 було виділено квартиру НОМЕР_3, загальною площею 40,3 м.кв., житловою - 22,8 м.кв. на трьох членів сім'ї, а ОСОБА_2 - квартиру НОМЕР_4, загальною площею 40,0 м.кв., житловою - 23,8 м. кв. на чотирьох членів сім'ї, дані квартири виділялись згідно черги, так як позивачі потребували виділення житла, але ордери на виділене житло не видавались, бо позивачам наказали спочатку переобладнати житло у відповідності з проектом, і так як переобладнання даних квартир, яке позивачі проводили самі і за власний рахунок, не закінчилось, на даний час вони не проживають і не зареєстровані в цих квартирах. З часом Корюківська меблева фабрика припинила свою діяльність, була визнана банкрутом і рішенням 5 сесії Корюківської міськради п'ятого скликання від 15.09.2006 року даний житловий будинок був прийнятий в міську комунальну власність. Після прийняття будинку в міську комунальну власність позивачі звернулись до відповідача Корюківської міськради з проханням видати їм ордери на виділене їм житло, але рішенням НОМЕР_1 виконкому Корюківської міськради від 30.11.2006 року їм було відмовлено у видачі ордерів, бо дані квартири підлягають перерозподілу згідно черги при виконкомі міськради. ОСОБА_1 є ліквідатором аварії на ЧАЕС 2 категорії, перебуває в позачерговій черзі в міськраді на отримання житла, а ОСОБА_2 є вдовою ліквідатора аварії на ЧАЕС 1 категорії і теж перебувала в черзі на отримання житла, крім цього позивачі погодилися з умовою відповідача про те. що вони самі закінчать переобладнання своїх квартир та надали розписки.

Відповідно до Житлового кодексу України (ст. 52,58) Жилі приміщення в будинках відомчого житлового фонду надаються громадянам за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету підприємства, організації, установи з наступним повідомленням виконавчого комітету відповідної Ради про надання жилих приміщень для заселення. На підставі рішення виконавчий комітет міської, районної Ради видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

За таких умов суд вважає, що за даних обставин справи, вимоги позивачів не суперечать вимогам діючого законодавства, є обґрунтованими, законними та підлягають задоволенню.

Позивачів слід звільнити від сплати державного мита, так як вони є потерпілими від аварії на ЧАЕС, що підтверджується наданими посвідченнями, а дані витрати слід віднести за рахунок держави.

Керуючись ст.ст.52,55,58 Житлового кодексу України, ст.ст. 94, 158- 160, 162, 163, 167 України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати рішення НОМЕР_1 виконкому Корюківської міської ради від 30 листопада 2006 року про відмову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у видачі ордерів на квартири в житловому будинку АДРЕСА_1 - протиправним.

Зобов'язати виконком Корюківської міської ради видати ОСОБА_1 ордер на квартиру НОМЕР_3, житлового будинку АДРЕСА_1.

Зобов'язати виконком Корюківської міської ради видати ОСОБА_2 ордер на квартиру НОМЕР_4, житлового будинку АДРЕСА_1.

На постанову суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження, після надання якої за сторонами зберігається право на протязі 20 днів подати апеляційну скаргу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація