Судове рішення #39103102

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

Провадження № 22-ц/790/6730/14 Головуючий 1-ої інст.: Форощук О.В.

Справа №431/1426/14-ц Доповідач: Крилова Т.Г.

Категорія: спадкові


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


14 жовтня 2014 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого - Крилової Т.Г.,

Суддів - Коростійової В.І.,

- Гуцал Л.В.,

при секретарі - Огар І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 11 липня 2014 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, Половинкинської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку (пай),-

В С Т А Н О В И Л А:


У травні 2014 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4, ОСОБА_5, Половинкинської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку (пай).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дід ОСОБА_6, після смерті якого залишилось спадкове майно, а саме: земельна ділянка (пай) земель колишнього КСП ім. Мічуріна Старобільського району площею 6,29 у.к.га., вартістю 97868,70 грн. з урахуванням коефіцієнту індексації 3,2 та 1,756 згідно постанови КМУ від 21.10.2011 року № 1185, який був наданий ОСОБА_6 У зв'язку зі смертю, дід не встиг отримати сертифікат на право на земельну частку (пай). Відповідно, державний акт на право власності на земельну ділянку не виготовлявся. Він є спадкоємцем по закону, але звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті діда не має можливості, так як відсутні правовстановлюючі документи.

Рішенням Старобільського районного суду Луганської області від 11 липня 2014 року в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 просить скасувати рішення Старобільського районного суду Луганської області від 11 липня 2014 року й ухвалити нове рішення, яким визнати за ОСОБА_2, як спадкоємцем за законом, право на земельну ділянку (пай) із земель колишнього КСП ім. Мічуріна Старобільського району Луганської області площею 6,29 в умовних кадастрових гектарах.

Апелянт посилається на те, що рішення суду є незаконним та необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права, оскільки не прийнято до уваги їхні доводи і пояснення по справі.

Вислухавши доповідь судді, пояснення учасників процесу, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. За життя йому належало право на земельну частку (пай) земель колишнього КСП ім. Мічуріна Старобільського району площею 6,29 у.к.га., але сертифікат на право на земельну частку (пай) він не отримав у зв*язку зі смертю. З цієї причини державний акт на право власності на земельну ділянку не виготовлявся.

Дружина ОСОБА_6 - ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Залишилася дочка померлих - ОСОБА_5.

ОСОБА_7 склала заповіт на ім*я ОСОБА_4, посвідчений 02.12.1999 року виконкомом Половинкинської сільської ради, Старобільського району, Луганської області за реєстровим № 92, де зазначено, що вона заповідає йому все своє майно, яке буде їй належати на день її смерті, де б таке майно не знаходилося і з чого б воно не складалося.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України, у першу чергу правом на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

В даному випадку, після смерті ОСОБА_6 спадкоємцями є його дружина - ОСОБА_7 та дочка - ОСОБА_5, а після смерті ОСОБА_7: її дочка ОСОБА_5 (за законом) та онук - ОСОБА_4 (за заповітом). Тому, матеріали справи не містять відомостей про те, що ОСОБА_2 є спадкоємцем майна ОСОБА_6

При таких обставинах, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правомірно відмовив в задоволенні позову. Рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права та підстав для його скасування немає.

Доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія,-

У Х В А Л И Л А :


Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 - відхилити.

Рішення Старобільського районного суду Луганської області від 11 липня 2014 року залишити без змін.

Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з моменту її проголошення.


Головуючий -

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація