Судове рішення #39097700

Справа № 128/4295/14-ц


РІШЕННЯ

Іменем України

19 вересня 2014 року


Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: Мотрука М.І.

при секретарі: Тихолаз Т.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Сокиринецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, за участю третьої особи без самостійних вимог: ОСОБА_4, про визнання права власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно,-


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду із позовною заявою, в якій вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер чоловік ОСОБА_1 - ОСОБА_5 та батько ОСОБА_2, згідно свідоцтва про смерть видане Сокиринецькою сільською радою народних депутатів Вінницького району Вінницької області від 10 січня 1995 року за актовим записом №2 (а.с. 8).

Після смерті ОСОБА_6, відкрилась спадщина на земельну частку (пай) розміром 1,57 га., яка перебуває у колективній власності КСП «Дніпро» в с. Сокиринці, Вінницького району Вінницької області.

Спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_6, являються дружина померлого ОСОБА_1, дочка ОСОБА_2 та син ОСОБА_4

Відповідно до ст.1268 ЦК України, позивачки по справі прийняли спадщину, оскільки на момент смерті чоловіка та батька проживали і були зареєстровані за однією адресою зі спадкодавцем. Син померлого спадщину не прийняв, оскільки в передбачений законом строк не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

Проте успадкувати спадкове майно, земельну частку (пай), що належала померлому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не мали змоги в зв'язку з тим, 04 грудня 2002 року Вінницьким районним судом Вінницької області було винесено вирок суду (а.с.13-23). Згідно якого «речові докази», а саме: сертифікат серії ВН № 057855 на ім'я ОСОБА_6 залишено в кримінальні справі, для надання можливості спадкоємцям, у яких вилучено сертифікат на земельну частку (пай) звернутися до суду за захистом своїх прав на земельну частку (пай) до КСП «Дніпро» с. Сокиринці, Вінницького району Вінницької області.

З моменту набуття чинності вироком суду з 19.11.2002 року до цього часу вказаний сертифікат на земельну частку (пай), що був виданий на ім'я ОСОБА_6 ніким не скасовано.

Крім того, згідно довідки Сокиринецької сільської ради Вінницького району Вінницької області за № 276 від 28 липня 2014 року, за померлим ОСОБА_5 збереглися в натурі на місцевості земельна частка (пай) (а.с. 4), відповідно до зареєстрованого сертифіката серії ВН № 057855 (а.с. 12).

На час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_6 в управління та фактичне володіння у передбачені ст. 1270 ЦК України строки позивачі своєчасно звернулася до Вінницької районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але нотаріус їм не видає, оскільки не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, тобто відсутні правовстановлюючий документ на земельну частку (пай), яким є державним актом на право власності на земельну частку (пай), що підтверджується листом Вінницької районної державної нотаріальної контори від 02 серпня 2014 року за № М-119/02-17 (а.с 24).

Таким чином, зазначені обставини унеможливлюють реалізацію позивачами права щодо передбаченого законом оформлення спадщини, а тому, у зв'язку із наведеним в них виникла необхідність у зверненні до суду із даним позовом, в якому просять суд визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, право власності в рівних частках в порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) площею 1,57 умовних кадастрових гектара, яка перебуває у колективній власності КСП «Дніпро» с. Сокиринці, Вінницького району Вінницької області, яка належала померлому ОСОБА_6.

В судове засідання позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не з'явилися, однак надали до суду заяви в яких свої позовні вимоги підтримали, просять суд їх задоволити та розглянути справу у їх відсутність.

Представник відповідача Сокиринецької сільської ради Вінницького району Вінницкьої області, в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити у повному обсязі.

Третя особа без самостійних позовних вимог, ОСОБА_4, в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем і задоволити позовні вимоги у підтриманих представником позивача межах, оскільки вони, крім повного визнання позову відповідачем підтверджуються письмовими доказами. Відповідно до частини першої статті 61 ЦПК обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Згідно абзацу 3 п. 24 постанови № 2 Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.

Оцінюючи в сукупності всі досліджені по справі докази, суд вважає, що вимоги позивача доведені повністю, тому їх слід задовольнити.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 328, 1216-1223, 1225, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 213-215, 218 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2, право власності в рівних частках в порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) площею 1,57 умовних кадастрових гектара, яка перебуває у колективній власності КСП «Дніпро» с. Сокиринці, Вінницького району Вінницької області, яка належала померлому ОСОБА_6.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація