Судове рішення #390831
Справа №2-57/2007р

Справа №2-57/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

15 січня 2007 року                Місцевий Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Чурупченка М.І., при секретарі - Макуха О.О., з участю позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Корюківці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

встановив:

11 січня 2007 року позивач звернувся до суду з цим позовом та просить позов задовольнити і розірвати шлюб з відповідачкою, мотивуючи свої вимоги тим, що подальше збереження шлюбу та сім'ї з відповідачкою неможливе, так як через несумісність характерів та непоступливість одне одному, між ними склались неприязні взаємовідносини, постійно виникали довготривалі сварки та конфлікти, вони припинили ведення спільного господарства та розірвали сімейно-шлюбні відносини, хоча і проживають за однією адресою.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлені ним позовні вимоги і просить позов задовольнити, а шлюб розірвати, від надання строку для примирення категорично відмовився.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, надала заяву про слухання справи без її участі, позовні вимоги позивача підтримала, просить розірвати шлюб, від надання строку для примирення категорично відмовилась.

Судом встановлено, що сторони 02 лютого 1995 року у відділі РАЦС Корюківського РУЮ Чернігівської області зареєстрували шлюб, актовий запис НОМЕР_1. Від спільного подружнього життя вони мають спільну неповнолітню дитину, дочку ОСОБА_3, 1995 року народження. Під час перебування у зареєстрованому шлюбі між сторонами, через несумісність характерів та непоступливість одне одному, постійно виникали довготривалі сварки та конфлікти, в результаті чого сторони втратили взаємоповагу одне до одного, припинили ведення спільного господарства, розірвали сімейно-шлюбні відносини, сімейний бюджет ведуть окремо одне від одного, хоча і проживають за однією адресою, просять розірвати шлюб, від надання строку для примирення категорично відмовились.

Відповідно до вимог чинного сімейного законодавства України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Суд вживає заходів щодо примирення подружжя якщо, це не суперечить моральним засадам суспільства. Суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу та інші обставини життя подружжя і постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, або їхніх дітей, що мають істотне значення.

За таких обставин, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подальше збереження шлюбу та сім'ї неможливе, а тому позов є законним та обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Оскільки позов задовольняється, а позивач при подачі позову звільнений від сплати держмита як постраждалий від аварії на Чорнобильській АЕС, тому витрати при реєстрації розірвання шлюбу слід стягнути з відповідачки.

Керуючись ст.ст. 110-112 Сімейного кодексу України, ст.ст.88, 213-215 ЦПК України, суд -

вирішив:

Розірвати між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, шлюб зареєстрований 02 лютого 1995 року у відділі РАЦС Корюківського РУЮ Чернігівської області, актовий запис НОМЕР_1.

 

Органу РАЦС при реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 держмито у розмірі - 8 (вісім) гривень 50 копійок, а ОСОБА_1 звільнити від сплати держмита, як постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС.

На рішення суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження, після надання якої за сторонами зберігається право на протязі 20 днів подати апеляційну скаргу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація