Справа №2-46/2007р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Місцевий Корюківський районний суд
Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Чурупченка М.І.,
при секретарі - Макуха О.О.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
представника третьої особи Корюківської міськради - Малиша Л.В.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Корюківської державної нотаріальної контори, третіх осіб: Корюківської міськради, ВСК ім. Горького про визнання права власності на нерухоме майно, -
встановив:
04 січня 2007 року позивач звернувся до суду з цим позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Корюківці Чернігівської області. Його батьком є ОСОБА_2, який проживав в м. Корюківці Чернігівської області у власному будинку за адресою: АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року батько позивача, ОСОБА_2, помер і на майно померлого, яке складається з житлового будинку та господарських будівель відкрилась спадщина, право власності на цей будинок зареєстровано в бюро технічної інвентаризації, свідоцтво НОМЕР_1 від 10 серпня 1962 року. Батько заповіту не залишив. Позивач є спадкоємцем першої черги на майно померлого, інші спадкоємці - брат позивача ОСОБА_3, 1937 року народження, сестра позивача ОСОБА_4, 1939 року народження, брат позивача ОСОБА_5, 1949 року народження, нотаріально посвідчили про те, що не заперечують щоб позивач прийняв спадщину. Позивач не звернувся в установлений законом шестимісячний строк до Корюківської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки вважав, що відповідно до ч. З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законом строку, він не заявив про відмову від неї. На момент смерті батька позивач проживав разом з ним у спадковому будинку, проживає в ньому і на даний час та управляє майном, тобто вважається таким, що прийняв спадщину. Для отримання свідоцтва на спадщину за законом на спадкове майно: жилий будинок та господарські будівлі, позивач звернувся до державної нотаріальної контори, де нотаріус йому відмовила та направила до суду для отримання права на спадщину, бо спадкове майно є майном колгоспного двору. Тому для вирішення цього питання позивач змушений був звернутися до суду.
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав повністю та просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача Корюківської державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явилась, надала заяву про слухання справи без її участі, у рішенні покладається на думку суду.
Представник третьої особи Корюківської міськради не заперечує проти задоволення позову.
Представник третьої особи СВК ім. Горького в судове засідання не з'явився, надав заяву про слухання справи без його участі, так як вони ніякого відношення до даного будинку не мають.
Отже, відповідно до ст.ст. 1261, 1268 ЦК України, позивач є таким, що прийняв спадщину після смерті його батька.
Факт того, що позивач є спадкоємцем, тобто власником житлового будинку та господарських будівель підтверджується документально: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2, копією свідоцтва про народження та копією паспорта ОСОБА_1, копією свідоцтва про право власності на будинок, копії заяв, завірених нотаріусом, квитанціями про сплату за електроенергію та телефон.
Відповідно до вимог ЦК України, право власності на нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва особа вважається власником матеріалів, обладнання, тощо, які були використані в процесі цього будівництва. За заявою заінтересованої особи суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частка робіт, яка не виконана відповідно до проекту є незначною.
За таких умов суд вважає, що за даних обставин справи, вимоги позивача про визнання його власником спадкового майна - житлового будинку та господарських будівель не суперечать вимогам діючого законодавства, є обґрунтованими, законними та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.331,1261, 1268 ЦК України, ст.ст.81 88,208-215,218 ЦПК України, суд -
в ир ішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Корюківки Чернігівської області, власником спадкового майна - житлового будинку АДРЕСА_1 та господарських будівель АДРЕСА_1.
На рішення суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження, після надання якої за сторонами зберігається право на протязі 20 днів подати апеляційну скаргу.