Судове рішення #3906600
Справа № 2 - а - 822/08 р

Справа № 2 - а - 822/08 р.

 

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

іменем України

за результатами розгляду справи у порядку письмового провадження

 

 

"5" травня 2008 р.                                                                                                   м.  Чернігів

 

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Клопота С. Л. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бобровицькому районі до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності , -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Державною податковою інспекцією у Бобровицькому районі подано адміністративний позов до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,  в зв'язку з тим,  що вона не звітує до ДПІ у Бобровицькому районі з березня 2006 року,  тобто більше одного календарного року.

Розглянувши подані матеріали,  дослідивши докази,  які мають юридичне значення для вирішення спору по суті судом встановлено,  що 26 вересня 2005 року Бобровицькою районною державною адміністрацією була здійснена державна реєстрація фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) за адресою: АДРЕСА_1 про що 26 вересня 2005 року зроблено запис в журналі реєстрації за номером 2 041 000 0000 000313.

Даного суб'єкта підприємницької діяльності взято на облік у Бобровицькому відділенні Козелецької МДГО,  як платника податків № 60/627 від 28 вересня 2005 року.

У відповідності з вимогами чинного законодавства,  зокрема  ст.  9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. № 1251 -XII,  платник податків зобов'язаний вести бухгалтерський облік,  подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації,  бухгалтерську звітність та інші документи і відомості,  пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Всупереч вимогам законодавства,  суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа Калініченко Лариса Петрівна з березня 2006 року податків не сплачувала і податкової звітності до ДПІ у Бобровицькому районі не надавала.

 

2

Відповідно до ч. 2  ст.  46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" від 15.05.2003р. № 755-IV (надалі - закон № 755-ІV),  неподання фізичною особою - підприємцем протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій,  документів фінансової звітності відповідно до закону,  є підставою для постановления судового рішення про припинення підприємницької діяльності такої особи.

У разі постановления відповідного судового рішення проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (ч. 1  ст.  46 Закону № 755-IV).

Враховуючи вищевикладене,  суд вважає,  що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4  ст.  94 Кодексу адміністративного судочинства України,  у справах,  в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень,  а відповідачем -фізична чи юридична особа,  судові витрати,  здійснені позивачем,  з відповідача не стягуються.

Згідно ч. 1  ст.  49 Закону № 755-IV,  суд,  який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,  у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності,  в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.

Керуючись  ст.  ст.  11,  14,  70,  71,  72,  86,  94,  159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,   ст.  9 Закону України "Про систему оподаткування",   ст.   ст.  46,  47,  49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" суд,  -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1,  АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1).

В день набрання судовим рішенням законної сили направити його копію державному реєстратору - Бобровицькій районній державній адміністрації.

Сторони мають право подати до суду заяву про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня його оголошення.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів,  з дня подання заяви

про апеляційне оскарження.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація