Справа № 204/6201/14-к
Провадження № 1-м/204/5/14
УХВАЛА
Іменем України
« 29» серпня 2014 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: слідчого судді Дружиніна К.М.
при секретарі Дьяченко О.І.
за участю прокурора Булгакова І.С.
захисника ОСОБА_1
затриманого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську клопотання в.о. прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська Федорова Д.М. про застосування екстрадиційного арешту відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Каховка Херсонської області України, освіта середня, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, який розшукується правоохоронними органами Російської Федерації, за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК РФ, -
ВСТАНОВИВ:
29.08.2014 року до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання в.о. прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська Федорова Д.М. про застосування екстрадиційного арешту відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який розшукується правоохоронними органами Російської Федерації, за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК РФ, та відносно якого 24.07.2014 року ухвалою Царичанського районного суду Дніпропетровської області застосовано тимчасовий арешт строком на 40 діб, до надходження запитів щодо його видачі.
Згідно вказаного клопотання, 21.07.2014 року співробітниками СКР Царичанського РВ ГУМВС України у Дніпропетровській області о 21 годині 10 хвилин, в порядку ст.ст. 208 КПК України, затримано ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває у міждержавному розшуку (номер циркуляра про розшук 2001/598) та розшукується ОМВС Росії по міському округу ЗАТО Свободний по розшуковій справі № 483 від 16.12.2011 року, з метою арешту та екстрадиції за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК РВ (умисне спричинення тяжкої шкоди здоров'ю), що карається позбавленням волі на строк до 8 років.
Ухвалою міського суду міста Верхня Салда Свердловської області Російської Федерації від 20.04.2000 року запобіжний захід відносно ОСОБА_2 змінено з грошової застави на тримання під вартою та оголошено його у розшук. 02.10.2007 року вироком міського суду міста Верхня Салда Свердловської області Російської Федерації ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 111 КК Російської Федерації, та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
До Міністерства Юстиції України від Генеральної прокуратури Російської Федерації відповідно до ст.ст.1, 2, 12, 16 «Європейської конвенції про видачу правопорушників» від 13 грудня 1957 року надійшов запит номер 81/3-725-14 від 25.08.2014 року про застосування тримання під вартою та екстрадицію ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, для притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу РФ.
Інкримінований ОСОБА_2 злочин за законодавством України відповідає ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України, є екстрадиційним, оскільки передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Строк давності притягнення ОСОБА_2 до відповідальності за вчинений злочин відповідно до вимог ст. 49 КК України не закінчився.
Про затримання ОСОБА_2 21.07.2014 року інформовано прокуратуру Дніпропетровської області, Міністерство юстиції України.
У ході проведеної прокуратурою Дніпропетровської області перевірки встановлено, що ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України з питань набуття громадянства України та статусу біженця не звертався.
Згідно з довідки №14 аташе Генерального консульства Росії в м. Одеса, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 не набував громадянство Російської Федерації.
Ухвалою слідчого судді Царичанського районного суду Дніпропетровської області від 24.07.2014 року до ОСОБА_2 застосовано тимчасовий арешт строком на 40 діб до надходження запиту про його видачу, з утриманням в Дніпропетровському слідчому ізоляторі.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання і просив суд застосувати екстрадиційний арешт відносно ОСОБА_2, з утриманням в Дніпропетровському слідчому ізоляторі, для вирішення питання про його видачу (екстрадицію) та фактичну передачу правоохоронним органам Російської Федерації.
ОСОБА_2 та захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання прокурора.
Суд, вислухавши думку прокурора, затриманого, та його захисника, дослідивши клопотання та додані матеріали до нього, вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно статті 584 КПК України, після отримання запиту компетентного органу іноземної держави про видачу особи за дорученням або зверненням центрального органу України прокурор звертається з клопотанням про його екстрадиційного арешту до слідчого судді за місцем тримання особи під вартою. Разом з клопотанням на розгляд слідчого судді подається: копія запиту компетентного органу іноземної держави про видачу особи (екстрадицію), посвідченого центральним органом України; документи про громадянство особи; наявні матеріали екстрадиційної перевірки. При розгляді клопотання слідчий суддя не досліджує питання про винуватість та не перевіряє законність процесуальних рішень, прийнятих компетентними органами іноземної держави у справі стосовно особи, щодо якої надійшов запит про видачу. Екстрадиційний арешт застосовується до вирішення питання про видачу особи (екстрадицію) та її фактичної передачі, але не може тривати більше дванадцяти місяців. В межах цього терміну слідчий суддя, у межах територіальної юрисдикції якого особа перебуває під вартою, за клопотанням прокурора не рідше одного разу на два місяці перевіряє наявність підстав для подальшого тримання особи під вартою або її звільнення.
Згідно статті 56 «Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 22.01.1993 року, договірні сторони зобов'язуються відповідно до умов Конвенції, за вимогою видавати один - одному осіб, що знаходяться на їх території, для притягнення до кримінальної відповідальності або для виконання вироку. Видача для притягнення до кримінальної відповідальності за діяння, які за законом запитуючої сторони є карані і за скоєння яких передбачається покарання у вигляді позбавлення волі строком не менше одного року або більш тяжке покарання.
Згідно статті 66 «Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 22.01.1993 року, без згоди запитуваної сторони видану особу не можна притягти до кримінальної відповідальності або покарати за здійснений до її видачі злочин, за який вона не було видана.
Судом встановлено, що на підставі Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_2 не є громадянином України. До Міністерства юстиції України надійшли документи Генеральної прокуратури Російської Федерації про видачу ОСОБА_2, який перебуває у міждержавному розшуку, оскільки розшукується ОМВС Росії по міському округу ЗАТО Свободний по розшуковій справі № 483 від 16.12.2011 року, з метою арешту та екстрадиції за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу РФ., що карається позбавленням волі на строк до 8 років. Крім того, 02.10.2007 року вироком міського суду міста Верхня Салда Свердловської області Російської Федерації ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 111 КК Російської Федерації, та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
У зв'язку з тим, що суд не досліджує питання про винуватість та не перевіряє законність процесуальних рішень, прийнятих компетентними органами іноземної держави у справі ОСОБА_2, а також те, що у відношенні останнього до прокуратури Дніпропетровської області надійшла копія запиту Міністерства юстиції України, в даний час є всі законні підстави для утримання ОСОБА_2 під вартою, а також з метою забезпечення міжнародних договорів, суд приходить до висновку про можливість застосування екстрадиційного арешту щодо ОСОБА_2
Керуючись статтею 584 КПК України, статтями 56, 66 «Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах» від 22.01.1993 року, -
УХВАЛИВ:
Клопотання в.о. прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська Федорова Д.М. про застосування екстрадиційного арешту відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який розшукується правоохоронними органами Російської Федерації, за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК РФ - задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для забезпечення видачі особи (екстрадиційний арешт) до його фактичної передачі правоохоронним органам Російської Федерації.
Тримати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у Дніпропетровському слідчому ізоляторі УДПтСУ в Дніпропетровській області, для забезпечення його екстрадиції на територію Російської Федерації.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя К.М. Дружинін