Справа №705/5955/14-ц
2/705/1799/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2014 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Резнік Ю.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, що подана в інтересах позивача представником ОСОБА_2, до Уманської міської ради Черкаської області, третя особа - ОСОБА_3, про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
В вересні 2014 року представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 звернулась до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовною заявою. В якості відповідача в позові вказана - Уманська міська рада Черкаської області, а в якості третьої особи - ОСОБА_3.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з положеннями ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пред'явлена позовна заява ухвалою судді від 26 вересня 2014 року була залишена без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України, що стосується змісту позовної заяви.
Так, в позовній заяві, щодо вимог, про визнання права власності на майно в порядку спадкування при наявності двох спадкоємців(з врахування предмету та підстав позову), не чітко викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги. Тому порушені вимоги п. 5 ст. 119 ЦПК України.
Також в позовній заяві, що стосується вище вказаних позовних вимог (з врахування особливостей предмету та підстав позову) не зазначені докази, які б підтверджували відповідні обставини (кадастровий акт, зведений кадастровий план, план - схема відповідної земельної ділянки; матеріали спадкової справи - на підтвердження факту прийняття спадщини спадкоємцями; відсутня відмова нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії (в оформленні спадкових прав) по всіх об'єкти нерухомості про які зазначено в позовній заяві; відсутні правовстановлюючі документи на відповідний об'єкт нерухомості, тощо). Тому порушені вимоги п.6 ст. 119 ЦПК України. При цьому мова йде лише про посилання на відповідні докази в тексті позовної заяви згідно з положеннями п. 6 ст. 119 ЦПК України: « … 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування..». Що стосується безпосереднього надання доказів, то позивач може їх подати у строки відповідно до положення ст. 130 ЦПК України.
Також в позовній заяві зазначена ціна позову в сумі 224 784,75 грн. з якої сплачено судовий збір. Однак в матеріалах справи відсутні документи, які б підтверджували правильність визначення ціни позову з урахуванням предмету позову. При цьому до матеріалів справи додана квитанція про сплату судового збору в сумі 2248,00 грн. від 23.09.2014 року. Відповідно до положень Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року (з наступними змінами та доповненнями) ставки судового збору станом на 01.01.2014 року встановлюються: для вимог майнового характеру - 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто 1% ціни позову, але не менше 243,60 грн. та не більше 3654 грн.
Для усунення цих недоліків судом був встановлений строк до 09 жовтня 2014 року, які позивачем не виконані.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 ЦПК України якщо позивач у встановлений судом термін не виконає вимоги ст. 119, 120 ЦПК України і не усуне недоліки позовної заяви, то позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, що подана в інтересах позивача представником ОСОБА_2, до Уманської міської ради Черкаської області, третя особа - ОСОБА_3, про визнання права власності на майно в порядку спадкування, визнати неподаною та повернути позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.В. Резнік