Судове рішення #39041916

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


УХВАЛА


14 жовтня 2014 року Справа № 917/616/14


Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:

Овечкіна В.Е. - головуючого,

Корнілової Ж.О. - доповідача,

Чернова Є.В.,

розглянувши касаційну скаргу

Державної фінансової інспекції в Полтавській області

на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 08.09.2014

у справі№ 917/616/14 Господарського суду Полтавської області

за позовомКременчуцької центральної районної лікарні

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_4,

треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні

позивача1. Комунальне підприємство "Архбудпроект", 2. Приватне підприємство "Зодчий", 3. Державна фінансова інспекція в Полтавській області,

простягнення 15801,14 грн.,


ВСТАНОВИВ:

Скаржник 25.09.2014 звернувся до Вищого господарського суду України, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті доданого до касаційної скарги, через Харківський апеляційний господарський суд до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 08.09.2014 у справі № 917/616/14 Господарського суду Полтавської області.

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Вимоги, що пред'являються до форми, змісту касаційної скарги та документів, які додаються до скарги, визначені статтею 111 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі статтею 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити:

1) найменування касаційної інстанції;

2) найменування апеляційного господарського суду, постанова якого оскаржується, номер справи та дату прийняття постанови;

3) найменування особи, що подає скаргу, та іншої сторони (сторін) у справі;

4) вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права;

5) перелік доданих до скарги документів.

Не допускаються посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.

Касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.

До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.

Належним доказом направлення саме копії касаційної скарги іншій стороні у справі з дотриманням вимог частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України є бланк опису вкладення, який згідно з частиною 1 статті 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (оригінал касового чека, розрахункової квитанції тощо), може вважатися належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів.

Разом з тим, заявником в якості доказу надсилання копій касаційної скарги сторонам у справі до касаційної скарги додано лише розрахункові квитанції, які не можуть бути визнані судом, як належні докази.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.

Зважаючи на викладене, скарга підлягає поверненню для належного дооформлення. Разом з тим, згідно з частиною 3 статті 1113 ГПК України заявник, усунувши допущені процесуальні недоліки, не позбавлений права повторно подати касаційну скаргу з клопотанням про поновлення пропущеного строку, що буде вагомою підставою для прийняття її до касаційного провадження.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 86, пунктом 3 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Державної фінансової інспекції в Полтавській області на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 08.09.2014 у справі № 917/616/14 Господарського суду Полтавської області повернути скаржнику без розгляду.




Головуючий суддяОвечкін В.Е.

Судді:Корнілова Ж.О.

Чернов Є.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація