Справа № 2-46
2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2009 року Городищенський районний суд
Черкаської області
в складі :
головуючого Голосія А.В.
при секретарі Горідько Г.О.
розглянув у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Городище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк» про визнання права власності на спадкове майно -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк» про визнання права власності на спадкове майно.
Обґрунтовуючи свою позовну заяву позивач посилається на те, що його брат ОСОБА_2 мав банківський вклад у філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк». ІНФОРМАЦІЯ_1 року брат позивача помер. Позивач та його рідний брат ОСОБА_3 являються єдиними спадкоємцями за законом на майно померлого. ОСОБА_3 у встановленому законом порядку відмовився від своєї частки у спадковій масі на користь позивача. З метою визнання права власності на банківський вклад у порядку спадкування, позивач звернувся до суду.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить визнати за ним право власності на банківський вклад в порядку спадкування.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, попередньо надавши суду заяву з проханням розгляду справи у його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує щодо їх задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 мав банківський вклад у філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк» на рахунку НОМЕР_1 у сумі 1782 грн 41 коп. Після його смерті відкрилася спадщина на його майно, в тому числі і на банківський вклад, який є самостійним об»єктом цивільних прав та обов»язків. Відповідно до чинного законодавства спадкування на банківський вклад відбувається на загальних підставах, згідно норм ЦК України. В силу ст. ст.1258, 1262 ЦК України позивач являється спадкоємцем за законом другої черги і має право на спадкування, оскільки інший спадкоємець за законом відмовився від своєї частки у спадковій масі на користь позивача. Визнання права власності на банківський вклад за позивачем в порядку спадкування не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Позов підтверджується: копією ощадної книжки.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 5, 10, 30, 60, 212, 213,215, 294 ЦПК України ст. ст. 1258, 1262 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк» про визнання права власності на спадкове майно задоволити.
Визнати право власності в порядку спадкування за ОСОБА_1, жителем АДРЕСА_1 на банківський вклад на рахунку НОМЕР_1 філії Городищенського відділення ВАТ «Ощадбанк» відкритий на ім'я ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий :