Судове рішення #39005027

Справа № 221/1537/12

Провадження 6/127/1677/14


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2014 року Вінницький міський суд Вінницької області


в складі головуючого судді Романюк Л.Ф.,

при секретарі Шарапанівському Р.П.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці подання державного виконавця Староміського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції Наконечного О.Г. про обмеження особи (боржника) ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, -


ВСТАНОВИВ:


Державний виконавець Старгоміського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції Наконечний О.Г. звернувся до суду з поданням, погодженим з начальником Староміського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції ОСОБА_3 про обмеження у праві виїзду за межі України особи (боржника) - ОСОБА_2, що проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Дане подання мотивоване тим, що у Староміському ВДВС Вінницького міського управління юстиції на виконанні знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 221/1537/2012, виданого 22.01.2013 року Вінницьким міським судом Вінницької області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень, щомісячно до досягнення донькою повноліття, починаючи стягнення з 29.10.2012 року

Відповідно до відповідей ДАІ, «ВМБТІ», податкової інспекції та пенсійного фонду ОСОБА_6 офіційного доходу не отримує, відкриті рахунки у банках не виявлені, в пенсійному фонді на обліку не рахується, будь - яке рухоме та не рухоме майно за боржником не зареєстроване.

Станом на 01.09.2014 року заборгованість по сплаті аліментів боржником не погашена і становить 18400, 00 грн.

Вищевикладене дає підстави заявнику вважати про можливість ухилення боржником від виконання рішення суду шляхом залишення території України, що стало підставою для звернення державного виконавця з вказаним поданням до суду.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 26.12.2003 року "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження", скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Згідно ст. 377-1 ч. 2 ЦПК України суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Дослідивши матеріали подання та цивільної справи суд дійшов висновку, що подання державного виконавця Староміського ВДВС Вінницького міського управління юстиції задоволенню не підлягає з таких підстав.

Відповідно до п. 18 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець в процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Згідно ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до п. 5 ч. 1, ч. 2 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України", громадянинові який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань. При цьому паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, або в разі використання паспорта для вчинення злочину, або виявлення у ньому підробки, а також у випадках припинення громадянства України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

Як вбачається з матеріалів подання, державним виконавцем 31.01.2013 року відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 221/1537/2012, встановлено боржнику строк для добровільного його виконання.

Також державним виконавцем не надано жодного доказу з ВГІРФО УМВС України у Вінницькій області, що громадянин ОСОБА_2 отримав закордонний паспорт та має намір виїхати закордон.

Крім того, інших доказів, які б давали обґрунтовані підстави вважати, що боржник має намір ухилятися від виконання рішення суду саме у такий спосіб, тобто шляхом залишення території України, державним виконавцем не надано.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, а також неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

У матеріалах справи не достатньо відомостей щодо здійснення державним виконавцем заходів, необхідних для своєчасного і повного виконання рішення.

Застосування заявлених заявником обмежень може мати місце лише у виключних випадках і повинно використовуватися лише як крайній захід після реалізації усіх можливих та передбачених законом засобів примусового виконання судового рішення, оскільки стосується гарантованого ст. 33 Конституції України та ст. 313 ЦК України особистого немайнового права особи вільно залишати територію України та права на свободу пересування.

Враховуючи наведене, суд вважає, що у задоволенні даного подання слід відмовити. На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України", ст. 377-1 ЦПК України, суд, -


У Х В А Л И В :


У задоволенні подання державного виконавця Староміського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції Наконечного О.Г. про обмеження особи (боржника) ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 у праві виїзду за межі України - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення через Вінницький міський суд Вінницької області. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація