Судове рішення #3898001

Справа № 2-а-56/2007 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

06 грудня 2007 року Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого - судді     Тустановського А.О.

при секретарі     Матевосян К.М.

за участю представника відповідача Сіденко І.О. за участю представника відповідача  ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Веселинове Миколаївської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні про скасування рішення про призначення пенсії за вислугою років та зобов'язання відповідача винести рішення про призначення пенсії як працівнику,  який зайнятий повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України,  та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок цієї пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні про скасування рішення про призначення пенсії за вислугою років та зобов'язання відповідача винести рішення про призначення пенсії як працівнику,  який зайнятий повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України,  та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок цієї пенсії.

В позовній заяві зазначив,  що 06.08.2003 року звільнився із основного локомотивного депо Одеса-Сортувальна за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію. При цьому пільговий стаж позивача за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України,  в якості машиніста та помічника машиніста тепловозів,  складав більше 27 (двадцяти семи) років та загальний стаж роботи 35 (тридцяти п'яти) років.

В жовтні 2003 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні для призначення пенсії,  як працівнику,  який зайнятий повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України.

З 04.11.2003 року відповідачем було призначено ОСОБА_3 пенсію та 18.03.2004 року видане посвідчення пенсіонера із зазначенням в ньому виду пенсії -вислуга років.

Не знаючи різниці між пенсією за вислугою років та пенсією за списком № 2 позивач отримував пенсію до моменту її блокування в березні 2007 року.

2

Отримавши консультацію юриста,  ОСОБА_3 вважає,  що дії управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні про призначення пенсії за вислугою років є незаконними,  оскільки відповідач на підставі наданих позивачем документів зобов'язаний був винести рішення про призначення пенсії як працівнику,  який зайнятий повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України. Також,  позивач вважає,  що відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок цієї пенсії з дня її призначення,  тобто з 04.11.2003 року.

В судовому засіданні ОСОБА_3 позов підтримав повністю та з тих же підстав.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали. В обґрунтування своєї позиції суду показали,  що 04.11.2003 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні з заявою про призначення пенсії саме за вислугою років. На підставі цієї заяви та доданих до неї документів позивачу була призначена пенсія по вислузі років згідно п. „а"  ст.  55 ЗУ „Про пенсійне забезпечення".

26.02.2007 року позивачем до управління була надана довідка від 07.12.2006 року за № 323 про роботу на посаді машиніста тепловозу з 26.09.2006 року,  а тому згідно з абзацом другим  ст.  7 ЗУ „Про пенсійне забезпечення",  яким передбачено,  що пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи,  позивачу виплата пенсії була блокована з березня 2007 року.

Також,  представники відповідача в судовому засіданні пояснили,  що п. „б"  ст.  13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" передбачено,  що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком,  незалежно від місця останньої роботи: працівники,  зайнятті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України,  і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років,  з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам,  які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці,  пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку,  передбаченого статтею 12 цього Закону,  на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам.

Для підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників,  який дає право на пенсію на пільгових умовах,  приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій,  в яких повинно бути зазначено: періоди роботи,  що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ,  підрозділ,  пункт,  найменування списків або їх номери,  куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи,  на підставі яких видана зазначена довідка.

Позивачем на час подання заяви,  тобто 04.11.2003 року,  була надана довідка № 92 від 10.10.2003 року,  видана Локомотивним депо Одеса-Сортувальна,  яка відповідала переліченим вище вимогам,  однак пільговий стаж згідно цієї довідки становив 9 років 6 місяців 9 днів,  що не дає право останньому на призначення пенсії на пільгових умовах згідно п. „б"  ст.  13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення",  яким передбачено пільговий стаж не менше 12 років 6 місяців. Інших уточнюючих довідок позивачем до управління надано не було,  а тому на підставі поданої заяви та доданих до неї документів позивачу ОСОБА_3 з 04.11.2003 року була призначена пенсія по вислузі років згідно п. „а"  ст.  55 ЗУ „Про пенсійне забезпечення".

Згідно з п.3  ст.  45 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" -переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами,  але позивач до теперішнього часу не виявив бажання та не подав заяви до управління про переведення його на пенсію за віком,  як працівнику,

3

зайнятому повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Суд,  заслухавши позивача,  представників відповідача,  дослідивши матеріали справи,  приходить до висновку,  що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно п „а"  ст.  55 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року № 1788-ХІ право на пенсію за вислугу років мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників,  які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті,  - за списками професій і посад,  що затверджуються в порядку,  який визначається Кабінетом Міністрів України: чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років,  з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.

Списком професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників,  які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583,  передбачено,  що таким правом користуються машиністи і помічники машиністів тепловозів.

Частиною 2  ст.  7 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" визначено,  що пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи,  яка дає право на цю пенсію.

З тексту заяви ОСОБА_3,  що подана ним до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні 04.11.2003 року,  вбачається,  що останній просить призначити йому пенсію по вислузі років.

В посвідченні (пенсійному) НОМЕР_1,  виданого 18.03.2004 року,  в графі вид пенсії зазначено - „вислуга років" (друга сторінка).

У відповідності з даними трудової книжки позивача НОМЕР_2 (запис № 40) ОСОБА_3 звільнений за  ст.  38 КЗпП України за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію.

Згідно  ст.  80 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" - заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи,  а непрацюючим - до зазначених у статті 81 цього Закону органів за місцем проживання заявника. Статтею 81 цього ж Закону передбачено,  що призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Отже,  суд приходить до висновку,  що позивач знав про призначену йому пенсію саме за вислугу років.

Також,  згідно п. „б"  ст.  13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком,  незалежно від місця останньої роботи: працівники,  зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затверджуваним Кабінетом Міністрів України,  і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років,  з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Пунктом 2 постанови КМУ від 1 серпня 1992 року № 442 „Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" визначено - установити,  що відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсії за віком на пільгових умовах за списками N 1 і 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  що дають право на пільгове пенсійне забезпечення,  затверджуваними Кабінетом Міністрів України,  а також пенсії,  що можуть встановлюватися підприємствами й організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв,  професій та посад залежно від умов праці,  призначаються за результатами атестації робочих місць.

4

Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 -„Атестація проводиться атестаційною комісією,  склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству,  організації в строки,  передбачені колективним договором,  але не рідше одного разу на 5 років.". Пунктами 9,  10 цього ж порядку визначено,  що - „9. Перелік робочих місць,  виробництв,  професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству,  організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників,  професії та посади яких внесено до переліку. 10. Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах.".

В судовому засіданні встановлено,  що позивач при зверненні до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні з питанням про призначення пенсії витяг з наказу по підприємству,  в якому він працював,  щодо переліку робочих місць,  виробництв,  професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням за результатами атестації,  не надавав.

Згідно  ст.  6 ЗУ „Про пенсійне забезпечення" особам,  які мають одночасно право на різні державні пенсії,  призначається одна пенсія за їх вибором.  Отже,  суд приходить до переконання,  що оскільки позивач у своїй заяві просив призначити йому пенсію за вислугою років,  то рішення управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні про призначення пенсії прийняте у відповідності до вимог діючого пенсійного законодавства.

З наведеного вище,  суд прийшов до висновку,  що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.   ст.  158-163, 167 КАС України,  суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Веселинівському районні про скасування рішення про призначення пенсії за вислугою років та зобов'язання відповідача винести рішення про призначення пенсії як працівнику,  який зайнятий повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці,  - за списком № 2 виробництв,  робіт,  професій,  посад і показників,  затвердженим Кабінетом Міністрів України,  та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок цієї пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подачі в 10 -денний строк з дня винесення постанови,  а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі,  заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація