Судове рішення #38943363

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду


08 жовтня 2014 року №810/5811/14

Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

07.10.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправним та скасування рішення від 21.02.2014 про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, зобов'язання здійснити реєстрацію права власності на відповідне нерухоме майно.

Відповідно до положень частини другої статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження.

Частиною другою цієї ж статті закріплено обов'язок судді з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Згідно з приписами статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

За правилами частини третьої цієї ж статті для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів відповідно до частини третьої тієї ж статті КАС України.

Відповідно до положень частини першої статті 103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржується рішення зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав від 21.02.2014.

Будь-яких відомостей щодо дати, коли позивач дізнався про прийняття оскаржуваного рішення, у позовній заяві та доданих до неї матеріалах не міститься.

При вирішенні питання щодо наявності поважних причин для поновлення строку звернення з адміністративним позовом, суд враховує наступне.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.

Строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Строк у шість місяців визнано законодавцем достатнім для того, щоб особа, яка вважає, що її права, свободи чи інтереси порушено, визначилася, чи буде вона звертатися до суду із позовом.

Беручи до уваги наведене та враховуючи, що жодних належних та допустимих доказів, які надавали би суду можливість обчислювати процесуальний строк від іншої дати, матеріали справи не містять, суд дійшов висновку, що позивач, починаючи з 21.02.2014, знав або повинен був дізнатися про можливе порушення своїх справ.

Проте, до суду позивач звернувся лише 07.10.2014, що підтверджується штемпелем реєстрації вхідної кореспонденції Київського окружного адміністративного суду, тобто із пропуском встановленого законом шестимісячного строку для звернення до суду.

Статтею 100 КАС України визначено правові наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Так, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відтак, поновлення строку відбувається виключно за клопотанням сторони із зазначенням належних та допустимих доказів поважності причини пропуску такого строку. Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Позивачем клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду не подано, будь-яких обставин, які би свідчили про поважність пропущення такого строку не наведено.

Відповідно до пункту дев'ятого частини першої статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що дана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Відповідно до положень частини п'ятої статті 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Відповідно до пункту четвертої частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.

Керуючись статтями 99, 100, 106, 107, 160, 165, 181 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що він має право звернутися до адміністративного суду із даною позовною заявою в загальному порядку після усунення підстав, з яких позовна заява залишена без розгляду.

Повернути ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір, сплачений відповідно до квитанцій №ПН11735 від 07.10.2014 в розмірі 73,08 грн. та №ПН11722 від 07.10.2014 в розмірі 121,80 грн., в загальній сумі 194 (сто дев'яносто чотири) грн. 88 коп.

Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами направити позивачеві.


Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.




Суддя Спиридонова В.О.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація