АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 10-148, 2008 року Головуючий по 1 інстанції
Категорія: ст. 155, 165-2КПК Пироженко С. А.
України Доповідач в апеляційній інстанції
Демиденко А.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 22 » квітня 2008 р. Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого Демиденка А.І.
суддів Цинди P.M., Євтушенка В.Г.
прокурора Грабового І.П.
слідчого Клінкової Н.І.
розглянула справу за апеляцією ув'язненого ОСОБА_1 на постанову Черкаського районного суду від 10 квітня 2008 року, якою обвинуваченому за ч.2 ст. 289 КК України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українцю, гр. України, раніше судимому, -
продовжено строк тримання під вартою у кримінальній справі № 2000800016 до трьох місяців, тобто до 10 травня 2008 року.
Вивчивши матеріали справи, -
встановила:
Задовольняючи подання органів досудового слідства з цього приводу, суд послався на те, що у кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_1 відсутні підстави для зміни відносно нього обраної 13 лютого 2008 року міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на іншу, більш м'яку.
В апеляції ув'язненого порушується питання про скасування постанови суду. При цьому він покликається на те, що страждає на туберкульоз, а належного лікування в умовах слідчого ізолятора немає.
Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора, вивчивши матеріали подання і, обміркувавши над доводами апеляції, колегія суддів судової палати приходить до наступного.
2
Висновок суду щодо доцільності продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_1 у кримінальній справі № 2000800016 належно обґрунтований.
Так, він, маючи не зняту і не погашену судимість, будучи в черговий раз засудженим вироком Городищенського районного суду Черкаської області від 11 квітня 2007 року до 1-го року обмеження волі з наступним звільненням від цього покарання з випробуванням на іспитовий строк в 1 рік, на шлях виправлення не став і в цей період скоїв злочин, передбачений ч.2 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене з проникненням у приміщення), що відноситься до категорії тяжких.
Така поведінка ОСОБА_1 об'єктивно свідчить про його стійку антисоціальну спрямованість на вчинення нових злочинів і вірно оцінена та взята судом до уваги при задоволенні подання органів досудового слідства.
Доводи ув'язненого про наявність у нього захворювання на туберкульоз не впливають на законність та обґрунтованість рішення суду, оскільки слідчий ізолятор є державною установою, за якою здійснюється прокурорський нагляд, і у даному випадку саме він несе зобов'язання не тільки по утриманню, але і у разі захворювання - належному його лікуванні.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 148, 150, 155ч. 1, 165-3, 362, 366, 382 КПК України, колегія суддів судової палати, -
ухвалила:
Апеляцію обвинуваченого у кримінальній справі № 2000800016 ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Черкаського районного суду Черкаської області від 10 квітня 2008 року щодо нього про продовження строку тримання під вартою до 3-х місяців - без змін.
Роз'яснити цьому ув'язненому про право звернутись до прокурора Черкаської області з клопотанням про застосування щодо нього в умовах Черкаського слідчого ізолятора своєчасного та якісного лікування від туберкульозу.