Справа № 2-А-559/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2009 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі Ніколаєнко Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську позовну заяву ОСОБА_1 до відділу Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території міста Вознесенська та Вознесенського району Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України Миколаївської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
ВСТАНОВИВ:
31.12.2008 року позивач ОСОБА_1 звернувся в порядку адміністративного судочинства до суду з позовною заявою до відповідача відділення Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території м. Вознесенськ та Вознесенського району Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області (надалі - ВДАІ з ОАТ м. Вознесенськ та Вознесенського району) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 450 грн. за правопорушення, передбачене за ст. 122 ч. 2 КпАП України.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що він не допускав порушення п. 8.7.3-г Правил дорожнього руху, а здійснював рух автомобілем на зелений сигнал світлофору і відповідно ним проїзд перехрестя здійснено у відповідності з Правилами дорожнього руху.
Посилаючись на відсутність підстав притягнення до адміністративної відповідальності через відсутність самої події правопорушення, доказів його вчинення, не роз’яснення прав, позивач просив скасувати постанову.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, судом належним чином (через книгу розносної кореспонденції) повідомлений про місце та час розгляду справи, причини неявки суду не повідомив. Згідно п. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення позивача, свідка ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Згідно ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КпАП України складений ІНФОРМАЦІЯ_1 року протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 2 КпАП України – проїзд регульованого перехрестя на заборонений (жовтий) сигнал світлофора, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 року о 15 год. 00 хв. по АДРЕСА_1 , керуючи транспортним засобом ІНФОРМАЦІЯ_2 номерний знак НОМЕР_1 , проїхав перехрестя на заборонений (жовтий) сигнал світлофора, чим порушив п. 8.7.3-Г Правил дорожнього руху.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Зазначені обставини встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності та інше. Позивач ОСОБА_1 в ході провадження по справі про це адміністративне правопорушення надав посадовій особі відповідача письмове пояснення, згідно якого ним визнавалися обставини правопорушення викладені в протоколі, та як доказ відсутності події адміністративного правопорушення ним не зазначався свідок ОСОБА_2 А відтак, судом пояснення цього свідка в судовому засіданні як доказ до уваги не приймаються. Згідно зазначеного протоколу даною посадовою особою на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КпАП України винесена постанова, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 450 грн. Доводи позивача стосовно не роз’яснення йому прав при притягненні до адміністративної відповідальності спростовуються даними протоколу про адміністративне правопорушення, де є його підпис про те, що зазначена процедура посадовою особою була дотримана. Доказом, на якому ґрунтується висновок про вчинення позивачем адміністративного правопорушення є його особисте пояснення про обставини правопорушення та відсутність заперечень щодо дій посадової особи, а відтак ці фактичні дані були покладені в основу винесення постанови про накладення адміністративного стягнення. Подальшу відмову від попередніх пояснень з мотиву вимушеності їх дачі через необхідність перевезення близького родича з лікарні додому судом до уваги не приймається, оскільки це не є обставиною, що виключає адміністративну відповідальність.
Зазначена постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо і порушень цих принципів відповідачем не встановлено.
За зазначених обставин справи постанова про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 2 КпАП України є законною та обґрунтованою.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до відділу Державної автомобільної інспекції з обслуговування адміністративної території міста Вознесенська та Вознесенського району Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України Миколаївської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Старжинська О.Є.