Судове рішення #3890386

Справа №2 "о"-218/2008 рік.

РІШЕННЯ

ІМ*ЯМ  УКРАЇНИ

14 квітня 2008 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,

при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,

з участю народних засідателів ЄФАНІНОЇ Н.В., ДІДА Н.Я.,

прокурора БУДАГ*ЯНЦ Ю.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за заявою лікаря-психіатра Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_2, -

ВСТАНОВИВ:

Лікар-психіатр ОСОБА_3 звернувся до суду із вказаною заявою, зазначивши що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, спостерігається у психіатра з 2002 року, була оглянута лікарем-психіатром ОСОБА_3, який після особистого огляду ОСОБА_2 зробив висновок про необхідність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку у зв'язку із наявністю у ОСОБА_2 тяжкого психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для себе і оточуючих. Підставою для висновку про необхідність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку є відомості про поведінку ОСОБА_2 Рішенням Ленінського райсуду м. Луганська від 18.04.2007 року ОСОБА_2 призначена амбулаторна психіатрична допомога у примусовому порядку. Рішенням Ленінського райсуду м. Луганська від 24.10.2007 року ОСОБА_2 продовжено надання АППД.

Крім того, ОСОБА_2 була оглянута комісією лікарів-психіатрів ЛОКПНЛ у складі: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, яка прийшла до висновку, що спостереження і лікування ОСОБА_2 можливе тільки за умов амбулаторної примусової психіатричної допомоги. Згода ОСОБА_2 на продовження лікування відсутня у зв'язку із її відмовою.

Просив продовжити надавати амбулаторну психіатричну допомогу ОСОБА_2 у примусовому порядку.

У судовому засіданні лікар-психіатр підтримав вимоги заяви, додавши, що ОСОБА_2 у судовому засіданні не може бути присутньою у зв'язку із нервово-психічним розладом. Прокурор не заперечував проти задоволення заяви, вважаючи її обгрунтованою.

Заслухавши лікаря-психіатра та прокурора, дослідивши матеріали справи: висновок комісії лікарів-психіатрів ЛОКПНЛ, які зробили огляд громадянки ОСОБА_2 і прийшли до висновку, що вона потребує продовження амбулаторного лікування та нагляду у примусовому порядку, суд вважає вимоги лікаря-психіатра ОСОБА_3 такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про психіатричну допомогу" амбулаторна психіатрична допомога може надаватися без усвідомленої згоди особи або її законного представника у разі встановлення у неї тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона завдасть значної шкоди своєму здоров*ю у зв'язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги. Амбулаторна психіатрична допомога особі без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника надається лікарем-психіатром в примусовому порядку за рішенням суду. У разі необхідності продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад 6 місяців лікар-психіатр повинен надіслати до суду за місцем проживання особи заяву про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, спостерігається у психіатра з 2002 року, була оглянута лікарем-психіатром ОСОБА_1, який після особистого огляду ОСОБА_2 зробив висновок про необхідність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку у зв'язку із наявністю у ОСОБА_2 тяжкого психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для себе і оточуючих. Підставою для висновку про необхідність продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку є відомості про поведінку ОСОБА_2 Рішенням Ленінського райсуду м. Луганська від 18.04.2007 року ОСОБА_2 призначена амбулаторна психіатрична допомога у примусовому порядку. Рішенням Ленінського райсуду м. Луганська від 24.10.2007 року ОСОБА_2 продовжено надання АППД.

Крім того, ОСОБА_2 була оглянута комісією лікарів-психіатрів ЛОКПНЛ у складі: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3, яка прийшла до висновку, що спостереження і лікування ОСОБА_2 можливе тільки за умов амбулаторної примусової психіатричної допомоги. Згода ОСОБА_2 на продовження лікування відсутня у зв'язку із її відмовою.

Суд вважає, що у судовому засіданні встановлено факт, що ОСОБА_2 потребує продовження надання їй амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку, тому вимоги лікаря-психіатра ОСОБА_3 обгрунтовані і підлягають задоволенню.

На підставі викладенного, керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212-215, 281, 282 ЦПК України, ст. 12 Закону України "Про психіатричну допомогу", суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву лікаря-психіатра Луганської обласної клінічної психоневрологічної лікарні ОСОБА_1 про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_2 задовольнити.

Продовжити надавати надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: м. Луганськ, вул.  Коцюбинського, 27/485, амбулаторну психіатричну допомогу у примусовому порядку.

Рішення допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського района м. Луганська шляхом подачі у 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація